Starkl - garden

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
trandafirul meu de la coral e destul de frumos ,acum sa-l vad cum va inflorii ,are niste boboci mici de tot :D
 

thea

Member
Eu sunt f. multumita de Starkl.Sunt 2 ani de cand comand la ei.
Furnizeaza plante rare si viguroase.
Singura lor problema este site-ul care te face sa renunti din cauza dificultatilor cand il accesezi.
Plantele medicinale pe care le promoveaza ei sunt exceptionale!
Daca vor continua cu promovarea acestora si a altora ma vor avea constant client.
 

happy

Well-Known Member
Eu am luat iarba de Pampas alba si asimina triloba,pe langa altele.Ambele nu s-au prins,de pawpaw imi pare rau. :(
 

miki70

Active Member
thea a spus:
Eu sunt f. multumita de Starkl.Sunt 2 ani de cand comand la ei.
Furnizeaza plante rare si viguroase.
Singura lor problema este site-ul care te face sa renunti din cauza dificultatilor cand il accesezi.
Plantele medicinale pe care le promoveaza ei sunt exceptionale!
Daca vor continua cu promovarea acestora si a altora ma vor avea constant client.
Viguroase? Eu am comandat o clematita si o hortensie, amandoua foarte anemice iar clematita nici nu este ceea ce am comandat.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
sannamaria a spus:
trandafirul meu de la coral e destul de frumos ,acum sa-l vad cum va inflorii ,are niste boboci mici de tot :D
am vrut sa scriu Starkl ,acum am vazut ce am scris :rofl:

inca nu a inflorit trandafirul ,ca sa vad daca e cea am comandat :D
 

carla

Active Member
Eu sunt in mare multumita, toate plantele pe care le-am comandat s-au prins, cu excepţia unui delphinium din cei 3 care erau in pack.
Deocamdata mi-au inflorit doar clematita Arabella, trandafirul Julia Child şi campanula medium şi au fost ce trebuie.
Plantele sunt totusi micute la livrare (cu excepţia trandafirilor), magnolia a fost sub dimensiunile din catalog iar clematita Mazury s-a oprit din crescut (dar daca nici nu-i Mazury parca nu-mi mai pasa asa tare). Am mai luat si o hortensie Unique, s-a prins si a evoluat binisor dar nu cred c-o sa vad flori anul asta
 

cristinaf

Well-Known Member
Si eu sunt multumita de rezultat, in special daca fac si raportul pret/calitate nu pot sa le reprosez nimic. La mine Mazury din mare si frumoasa, nu a dorit sa se prinda deloc. Acum astept sa vad poate mai da ceva din radacina asa cum s-a intamplat cu alta, Miss Bateman. Asa ca in cazul ei mai am rabdare, Comtesee e Piilu, dar nu-mi pare rau ca oricum o doream si nu o aveam, iar in rest, nicio obiectie, toate bune.
 

coral

Member
Nici la mine nu s-a potrivit cu ce am comandat,Spirea Anthony Waterer nu are flori rosii ci roz obisnuite,deutzia Magicien in loc de flori roz a avut albe,dar cea mai mare dezamagire,hortensia Vanille Fraise e alba,alba! :x Buddleja era atat de mica si cu un singur lastar,care s-a rupt la un vant puternic,noroc ca l-am bagat in pamant si s-a prins,planta mama a decedat. In rest,am primit plante viguroase,in special arbustii decorativi.O sa mai comand si in toamna,asta e,microbul asta n-are leac!
 

carla

Active Member
Eu zic sa nu te grabesti cu Vanille Fraise. Majoritatea hortensiilor paniculate se deschid alb si apoi se fac rosii sau roz. Eu am Mega Mindy, care ar trebui sa fie rosie, si s-a deschis tot alb.
Am citit in mai multe locuri, ca Vanille Fraise se deschide alb la inceputul verii si apoi incepe sa se inroseasca. Deci rabdare, poate totusi e Vanille Fraise :D
 

elipopa

Active Member
ati comandat plante perene de gradina?
sunt tentata sa dau si eu comanda in primavara, au soiuri deosebite de rudbeckia, margarete si as vrea sa stiu daca respecta catalogul sau trimit altceva!!
 

elipopa

Active Member
si m-ar interesa si phlox-ul paniculata cum arata, daca a facut cineva comanda in primavara!!
 

happy

Well-Known Member
vivi23ro a spus:
au si leandri? nu imi merge netul bine unde sint acum in concediu si nu prea pot sa rasfoiesc situl
Nu are leandrii,Vivi.Din pacate nu are asclepias syriaca,de care vroiam eu. :(
 

thea

Member
Dominica, eu nu prea ma pricep la trandafiri.Sunt superbi cei pe care ni i-ai aratat dar vreau sa stiu daca infloresc mai mult timp sau de mai multe ori vara.
 
Sus