Sprekelia

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Dana, e foarte draguta si delicata! Sa te bucuri de ea. Si succes cu ingrijirea in vederea urmataorei infloriri :D
 

Edelweiss

Active Member
Din toate cautarile pe net, aflu ca are nevoie de pamant alcalin si faptul ca trebuie polen de la alta floare ca sa fie samanta viabila. Eu i-am bagat niste gips in amestecul de pamant. O sa va tin la curent cu detaliile.
 

dana_rusu

Member
Multumesc frumos Cornelia de sfat cred ca am sa le mai scot pamant din jurul radacinii ca nu mai am ce le face acum ,nu?
 
D

dyayzh

Guest
Bulbul cumparat de 1 saptamana a dat prima frunza. E foarte posibil sa revad o sprekelia inflorita la mine acasa :wink: :D
 

adrianam

Well-Known Member
Ai mei au inflorit trei ani.
Acum ii astept, inca nu i-am scos din boxa dar saptamana asta cred ca le vine si lor randul. Sper sa nu ma dezamageasca! :?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Al meu, cumparat anul acesta, tocmai a inflorit. Nici nu l-am bagat in seama, era ascuns dupa alte ghivece, iar el si-a facut singurel de cap :rofl:
 

Edelweiss

Active Member
Poate asta e secretul....o fi mai rebel si rusinos ,ii place sa fie lasat in pace fara piviri...la separeu :wink: :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Chiar cred ca asa este......mie mi-a inflorit in anii in care eram plecata in concediu :tavalit: .Isi facea de cap singura :giggle: iar eu soseam si constatam inflorirea............. :)
 
Sus