Sprekelia

ani

Member
Tina, sunt alaturi de tine! Nici la mine nu a inflorit nici anul trecut nici acesta. In schimb face frunze in nestire! :cry:
 

marean

Active Member
Superba primire,te-a asteptat ca pe o regina!
Adevarul este ca planta asta are o floare care inspira eleganta mai presus de orice :wink: !
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nici la mine nu a inflorit.Anul trecut a avut 4 flori parca.Nu inteleg nici eu de ce nu a inflorit anul asta,cu toate ca a avut aceleasi conditii ca si anul trecut.
 

marean

Active Member
Ingros randurile dezamagitilor , nici la mine nu s-a invrednicit ... si mai am si ditamai 'legatura' de cepe in ghiveci :mrgreen: ,sunt vreo 2 bulbi maturi si inca vreo 2 pui .
Dar eu am fost mai intelegator cu ea, fiindca am primit bulbii toamna trecuta si , cum am citit ca uraste sa fie deranjata din ghiveciul ei refuzand sa infloreasca daca e miscata,i-am dat prezumtia de nevinovatie :) ...dar la anu' va fi vai si amar :rofl: :rofl: ,oricum de ea nu ma ating nici cat sa ii mut bulbii mai mici,deci nu mai are scuze ! :twisted:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Tu esti un blind :) .Eu nu i-am facut NIMIC-NIMIC si tot a stat degeaba :cry: ............daca la anul se poarta la fel o dau :)
 

marean

Active Member
:rofl: :rofl: Sti tu vorba,mata blanda zgarie rau :mrgreen: :oops: !
Anul asta am fost mata blanda,dar la anul o sa o zgarii :) !
Tu o ai de multi ani ?
 

marean

Active Member
Aaahhhhh , o frumusete !!!
A inflorit macar la tine,eu inca nu am vazut aceasta minune la...petale :mrgreen: .
Amu ramane sa-ti refaci pasii urmati anul trecut sa sa descoperi ce vroia altfel ...
 
D

dyayzh

Guest
Credeam ca doar eu nu am reusit sa-i ofer conditii de inflorire. Ce ma bucur ca sunt intr-un grup de necajiti :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pai nu putem anonimi ca avem un nume :rofl: dar gasim noi o "gaselnita" si ne plingem unul pe umarul celuilalt. :giggle:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Hai ca ne ingrasam rindurile :mrgreen: .Trebuie sa gasim un nume numai al nostru :rofl:
 

marean

Active Member
Eee,mai Gabi,faceam si eu o paralela cu alcoolicii anonimi...incercam neanonimi :mrgreen:
 

Tina

Active Member
Intru si eu in club.. si nu am deranjat-o de nici un fel.. ea de ce nu ma "deranjeaza" pe mine cu cite o floare ?? :x :x
 
Sus