Sporul casei (Impatiens)

sonia_i

Active Member
:eek: de ce sunt florile voastre asa mici?
a mea are 1 an si are peste 50 de flori si peste 80 de boboci...nu pot sa o cuprind in brate atat e de mare. revin cu fotografie dupa jumatatea lui august, sper sa nu se duca pana atunci :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator

deocamdata se comporta bine.Daca reusesc sa ii trec si peste iarna ma declar de-a dreptul fericita :D
Multumesc Iudit!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nuuuuuu......stau sub un trandafir urcator.Numai pentru sedinta foto :) i-am transferat :rofl:
Multumesc Chiqui :hug:
 

aleynad

Active Member
Moderator
interesanta noutate dyayzh :D
la mine nu rezista plantele astea
oricat as incerca eu sa le tin in viata..tot mor :( :( :(
 

lelia

Well-Known Member
Dya ,pt. culoarea asta m-as apuca iarasi de colectionat impatiens .Sunt superbe aceste plante au o multime de culori ,sunt foarte harnice insa trebuie mereu intinerite si sunt foarte indragite de paianjenii rosii.
E superba culoarea ,n-am vazut pana acum.
Dya sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea :D
 

Roxana

Active Member
este superba! sa te bucuri de ea!
aleynad, cred ca secretul este sa le tii undeva pe balcon, la racoare ca sa nu faca daunatori si sa le uzi cand se usuca pamantul. si eu am omorat multi Impatiensi, dar in acest an avea loc pe balcon si i-am pus acolo si vad ca le merge bine si chiar vor sa infloreasca.
 

aleynad

Active Member
Moderator
pai si la mine rezista o vreme...apoi fac ce fac si tot omor...cu toata grija mea pentru umbra si apa :(
la soacra-mea rezista toate :)
 

Roxana

Active Member
Impatiensul meu se simte foarte bine afara si are si niste floricele :) O sa-i fac si niste poze diseara. :D
 

adrianam

Well-Known Member
Si impatiensul meu a inviat de cand s-a racorit afara. :D
Ma doare inima cand ma gandesc ca vine iarna si nu i-am gasit locul unde ar putea rezista pana in primavara. :(

In pivnita s-au in boxa a incercat cineva sa ii tina peste iarna?
 

helisananca

Member
off eu am o problema mare cu el. :( a stat pe balcon din "x" motive,,si acum de 2 zile l-am bagat inapoi in casa (adica am ajuns acasa si l-am bagat la raft la lumina) ideea e ca a prins ploile,frigul care a fost,numai are frunze deloc :( insa tulpina este inca tare si parca dau frunzulite mici ,nu vreau sa il pierd pt k se inaltase putin chiar daca nu inflorise,,un sg boboc a avut e roz :oops:
 
Sus