Semplus - seminte bulgaresti

coral

Member
Fiindca tot avem temperaturi care ne duc cu gandul la primavara,va invit sa aruncati o privire la acest site cu seminte bulgaresti produse de Florian.Am descoperit seminte deosebite,atat de legume,cat si de flori. Daca a experimentat cineva seminte de la ei,as fi curioasa daca sunt de calitate.
Vizionare placuta!
http://www.semplus.ro/index.php?route=common/home
 

belisima

Well-Known Member
imi fac cu ochiul,dar ma deranjeaza ca nu sunt bine specificate trasaturile plantelor,de exemplu nu gasesc inaltimea la craite,eu prefer pitice................
 

coral

Member
E specificata inaltimea,pe spatele plicului,la indicatiile de plantare.Ce nu vad eu,e gramajul si termenul de valabilitate,banuiesc ca sunt ok.Oricum la legume au o varietate mare si mai ales soiuri deosebite,care nu se gasesc pe la noi prin magazine.Alea ma tenteaza pe mine! :)
 

geodezia

Well-Known Member
scuze am crezut ca se face comanda comuna ca vroiam 2 floricele .. acum am vazut ca era pentru consultare
 

ghia_don

Active Member
Geo, poti sa faci comanda si singura, trimit colet prin posta. Sint foarte seriosi.
Eu am comandat vineri dimineata, dupa masa m-au sunat pentru confirmare si marti am primit coletul :D .
 

coral

Member
ghia_don a spus:
Geo, poti sa faci comanda si singura, trimit colet prin posta. Sint foarte seriosi.
Eu am comandat vineri dimineata, dupa masa m-au sunat pentru confirmare si marti am primit coletul :D .

Va rog sa imi spuneti daca stiti ceva de calitatea semintelor,as vrea sa comand si eu.Dupa renumele bulgarilor in materie de legumicultura, pariez ca sunt mai bune ca cele intalnite in magazinele noastre.
 

ghia_don

Active Member
coral a spus:
Va rog sa imi spuneti daca stiti ceva de calitatea semintelor,as vrea sa comand si eu.Dupa renumele bulgarilor in materie de legumicultura, pariez ca sunt mai bune ca cele intalnite in magazinele noastre.
De calitate nu pot spune nimic pentru ca e prima data cind cumpar de la ei. Voi vedea anul asta daca le ramin client :D ..
 

marimot

New Member
Am cumparat eu anul acesta de la ei,mai multe seminte de flori si legume,sunt seriosi,seminte sunt ok,germinare buna,preturi ok.
 
Sus