Seminte

sorina

Active Member
Am comandat capsuni 1o pastile sciesunt foarte dezamagita de ceeace am comanfat fata de ceea ce am primit . Tzeapa curata si :cry: :cry: :cry: :cry:
In loc de begomii pastile 110 buc cu 11 ron am primit un pliculet cu seminte (nu le-am numarat dar nu erau 11o ) la fel cu capsunii in loc de 10 pastile cu 11 lei am primit un pliculet cu 10 seminte . Pai pastilele sunt pastile si semintele seminte NU ????Altfel nu mai scria la unele seminte iar altele pastile . \eu m-am gindit ca la pretul asta pastile inseamna o pastila de turba cu samninta deja insamantata . Foarte dezamagita sunt :cry: :cry: :cry:
 

ionascus

Active Member
Ok

Capsune am luat si eu de a ei....nu sunt pastile-sunt niste bobite albe-in care se afla samanta.....
Nu mi-a iesit nici una...poate am gresit eu...mai incerc....
In general sunt ft multumita de ei...am avut rezultate ft frumoase.....florile au fost superbe
 

cristina23

Member
eu am comandat si primit in acelasi timp mimoza pudica pe care inca o astept sa iasa si pasiflora nici un semn de ce oare?
 

belisima

Well-Known Member
:) mai terminati cu trandafirii si treceti la seminte,ca vine primavara.
daca ar vrea cineva sa ne impartaseasca experienta cu acest furnizor,pt mine ar fi foarte folositor.
au aparut seminte noi,pe mine ma intereseaza in special sporul casie si pelargonium,sunt destul de piperate preturile,dar daca ar iesi ca pe ambalaj...eu le-as cumpara :gandit:
 

laural

Well-Known Member
belisima a spus:
:) mai terminati cu trandafirii si treceti la seminte,ca vine primavara.
daca ar vrea cineva sa ne impartaseasca experienta cu acest furnizor,pt mine ar fi foarte folositor.
au aparut seminte noi,pe mine ma intereseaza in special sporul casie si pelargonium,sunt destul de piperate preturile,dar daca ar iesi ca pe ambalaj...eu le-as cumpara :gandit:
Acum am vazut postarea, de sporul casei nu stiu nimic, dar la pelargonium cu suguranta nu merita....14 lei si 23 lei 10 seminte :eek: , macar de ar fi seminte pt. profesionisti sa fi sigura ca germineaza......muscatele din seminte nu au floarea spectaculoasa si niciodata nu o sa se compare cu soiurile comerciale ameliorate de producatorii consacrati ....ma refer aici la rezistenta la boli , la perioada de inflorire etc....


Si eu am experimentata cu seminte dar nu merita, daca vrei totusi foloseste Agrosel si Sem Luca( sunt mult mai ieftine si germineaza bine) sau cumpara seminte pt. profesionisti( sunt mai scumpe )

Muscatele frumoase se obtin din butasi...asta e parerea mea :incapatanat:
 

belisima

Well-Known Member
mda,adevarul e ca n-am bagat de seama nr de seminte,doar gramajul :roll: oricum cred ca o sa iau cate ceva,ca prea arata bine ...mor dupa condurasii aia alb si rosu
 

marimot

New Member
Buna ziua.Am gasit ,pe Google,un site din Marea Britanie,http://www.justseed.com/.Au preturi ok la seminte flori,oferta variata, nu stiu insa cat sunt de seriosi si siguri.Stie cineva ceva despre ei?Multumesc, o seara minunata.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Just seed are cont si pe ebay ca si Premiere seed direct ....la primul am avut probleme de germinare si candva a cam fost "greoi" la schimbat seminte. Celalalt nu a avut probleme.
 

marimot

New Member
Stiu ca E bay nu trimite in Romania, e adevarat sau nu am informatia corecta?Si mai am o intrebare,aveti experienta cu site uri din UK care comercializeaza seminte?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
era unul care avea seminte bune dar romanii "e hoti" si nu a mai trimis , just seed a avut un lot prost si nu a vrut sa schimbe , la premiere nu stiu daca schimba dar nu am avut probleme de germinare pana acum

Recent am luat seminte de rosii si au fost ok , germinare buna
 

george1974

New Member
buna seara, a cumparat cineva seminte de pe www.semplus.ro? Mi se pare ca au preturi bunicele, dar nu stiu calitatea produselor. Am vazut ca au numai produse bulgaresti, seminte de legume,flori,fructe. Mi au atras atentia soiurile de rosii, le-a incercat cineva? Stiu ca bulgarii au traditie in legumicultura.
 

geodezia

Well-Known Member
eu vreau sa incerc citeva anul asta va tin la curent ma atrage aia rosie dulce bulgareasca
restul seintelor au fost ok ce ma luat anul trecut de la ei
 
Sus