Seminte

coral

Member
Am primit mai zilele trecute si eu pachetul de la ei,dar a durat vreo 2 saptamani de cand am dat comanda.Am comandat doar bulbi:hymenocallis,tigridia,ranunculus,ornithogalum si cativa crini - bulbii sunt mari si sanatosi,preturile destul de ok,mi-au trimis tot ce am comandat.Per total - multumita!
 

numauita

Member
Pe mine ma fascineaza semintele alea de cactusi , voi ati gasit si prin magazine? Ca daca nu se gasesc comand de la ei , pana nu semna si cactusi nu pot sa dorm noaptea.
 
Mi-a sosit comanda de la ei si mie azi,desi m-am ingrijorat ca mi-au confirmat trimiterea coletului in 3 martie,dar dat fiind faptul ca a fost sfarsit de saptamana e de inteles.
Sunt multumita atat de calitatea bulbilor cat si de pretul lor si a semintelor.
Ii recomand cu caldura,deoarece au fost seriosi,au trimis coletul la timp si mai ramane sa vedem viabilitatea produselor.
 

magda

Active Member
Moderator
a comandat cineva la ei bulbi de oxalis ? eu am comandat si au ca un praf alb pe ei. Nu stiu ce este ceva insecticid, dar parca miroase a mucegai.Sper sa fie OK deoarece ca am facut comanda mai mult pt. oxalisi. Restul bulbilor arata bine si comanda a ajuns repede. Va tin la curent cu germinarea.
 

ena

Member
Am facut si eu comanda la ei cand am vazut ca au Mimosa pudica. A mai incercat cineva sa obtina din seminte acesta planta? Sau bumbac?
 

popescu gp

Well-Known Member
bumbac

anul trcut am primit un pachet de seminte cu bumbac de ghiveci;au rasarit dar apoi incet incet au disparut;cred ca au conditii speciale pe care eu nu i le-am oferit;plicul era din Austria
 

ena

Member
Cum le-ati plantat? In ce substrat si in ce conditii? (nu stiu daca pot pune aceste intrebari aici sau exista pe forum o sectiune pentru aceasta planta sau pentru Mimosa)
 

popescu gp

Well-Known Member
bumbac

plantarea a fost facuta plantand cate 2 seminte la c uib;au rasarit ,au crescut dar s-au topit;ceva nu le-a priit,iar date nu am avut de unde saiau
 

Chiquitita

Member
Eu am luat bulbi de oxalis, jumatate am aruncat. Erau moi si miroseau urat. La cei plantati a rasarit de vreo 2 zile o frunzulita :petrecere:
 

ena

Member
Am primit si eu comanda facuta, dar desi mi-au facturat corect ceea ce am cerut, mi-au trimis seminte de dovlecei in loc de seminte de cactusi. Problema nu este diferenta de pret ci faptul ca eu chiar voiam cactusii aceia. Le-am trimis e-mail si astept sa-mi raspunda... :x A mai patit cineva?
 

irinabv

Active Member
Moderator
Am vazut ca au seminte de tutun. E permis la noi in tara sa cultivam asa ceva in gradini? Ca mi-as lua si eu sa stropesc plantele cu infuzie.
 
Sus