Seminte plante alpine pentru stancarii

dumitza

Member
:( :( :(
Ce ghinion!!!!!!!
Cum adica violat?Sunt sub orice critica de nesimtiti!Cum sa deschida ma corespondenta...e de nedescris in ce tara traim.....o sa imi cresc copilul cu ideea sa plece din tara...sa vada cum se poate trai decent si omeneste nu in batjocora asta.
Imi pare rau ca am ajuns sa spun asta ,eu care nu concepeam cum sa traiesti intr-un loc unde toti vorbesc alta limba....dar pe zi ce trece Romania imi demonstreaza ca nu mai e un loc bun pentru copii nostrii :( :( :cry: :cry: :cry:
 

doina

Member
Ce rau imi pare :cry: :cry: :cry:
Se pare ca se vor mai intampla multe d'astea daca cei care desfac corespondenta nu sunt pedepsiti .
De cele mai multe ori desigileaza plicurile angajati ai postei.
Stiu ca si la noi in oras se practica asta pana a fost descoperita persoana si a fost concediata. De atunci nu au mai fost asemenea probleme.
 

dumitza

Member
E strigator la cer......oare nu au si ei constiinta?se pare ca nu.... :( :( :(
Sunt cu inima in pioneze....sper sa nu lipseasca semintele chiar daca e deschis plicul......ma gandesc ca poate nu i-or fi trebuit.....poate cauta altceva nu seminte. :cry: :cry: :cry:
 

Simonikz

Member
Buna....tocmai am venit de la posta. Sunt foarte suparata, nu este pic de samanta . :( :cry: :cry:
Am facut poze cu plicul la cum l-am primit si dupa ce l-am desfacut !
In el au lasat doar biletelul pe care ni l-a scris tipul de la care am comandat. Dirigina postei spune ca este posibil sa se fi intamplat fie in Cehia fie in transportul din avion. Procesele verbale se fac in momentul primirii plicului in Romania la vama din aeroport. Si acolo l-au constata "spoliat cu acces si nu a avut continut, se indruma la destinatie in greutate de 11gr "- ce au scris ei pe procesul verbal !
Credeti ca e posibil ca tipul sa -l fi pus gol ? Ma gandesc si eu ? Dar, scrie pe el, pe plic , sus in partea dreapta ca a plecat pe data de 07.03.11 si are greutatea de 0,033 kg.....nu stiu cum as putea transforam in g ?
Aici aveti si pozele : https://picasaweb.google.com/SimonikaZ/ ... qDfocKUAw#
 

Simonikz

Member
ira a spus:
:eek: Nu am cuvinte :!: :!: :!: :cry: :cry: :cry: Si acum ce facem? :(
Eu ma gandesc, daca sunteti si voi de acord sa-i trimit un mail tipului.....sa-i explic ce s-a intamplat si pozele .....sa-i subliniez ca in mare parte e posibil sa se fi intamplat la el in vama si sa-l rog sa ne mai trimita inca o data !
Nu cred ca pentru el ar fi o mare pierdere !
Si sa-l rog sa se intereseze daca pot trece dinspre Cehia in Romania semintele ! Sau sa-l rog sa le puna intr-o cutie mica ! Poate nu o sa-i mai atraga ca nu este plic !
 

Simonikz

Member
La ce m-am gandit eu referitor la faza ca nu a pus semintele in plic, mi-am dat seama ca nu avea cum sa se intample asa ca 0,033 KG insemana 33 de gr. Iar diriginta la posta mi l-a cantarit si mai avea doar 16g......pe plic scrie 11 gr dar fara folia de plastic si fara procesul verbal .
 

dumitza

Member
Da..ar fi o idee...merita sa incerci,vezi ce zice...desi cine stie daca il mai inreseaza pe el pierderea noastra.Poti sa il indrumi pe viitor sa incerce o alta metoda de expediere mai sigura...ca in plic e un esec.
Sunt :( :( :( :( :( :( :(
 

ira

Member
Simona mama, eu ma las pe mana ta :D Cum crezi tu ca este mai bine.Daca vrea sa trimita altele bine ,daca nu .....asta este. :( Nu stiu ce se mai poate face
 

ira

Member
Ma rog sa se indure de noi si sa trimeata altele :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune:
 

doina

Member
Eu n-am nicio idee despre ce s-ar putea face dar stiu ca cineva ar trebui sa plateasca ( cei care sunt responsabili de transportul si distribuirea corespondentei ) , partea proasta este ca... 'prinde hotul scoate-i ochii' sau hotul neprins este negustor cinstit :x
Am citit ca si la lemnele de hibi de Moreea au fost asemenea probleme dar nu stiu ce au facut fetele :(
 

Simonikz

Member
Foarte urat din partea celui care a facut asta !
Ce credea ca gaseste in plic ? ? ? Diriginta de la posta mi-a spus ca tot timpul exista probleme cu plicurile trimise din exterior ! Sunt "nesimtiti " care le desfac deoarece cred ca se gasesc bani in plicuri !
 

dumitza

Member
Da,dar vezi ca nu cauta doar bani...ci orice poate sa valorifice....altfel ar fi pus semintele la loc daca il interesau banii....L-as strange de gat daca l-as avea in fata :x :x
 

alfa

Active Member
Simonikz a spus:
Foarte urat din partea celui care a facut asta !
Ce credea ca gaseste in plic ? ? ? Diriginta de la posta mi-a spus ca tot timpul exista probleme cu plicurile trimise din exterior ! Sunt "nesimtiti " care le desfac deoarece cred ca se gasesc bani in plicuri !
Poate credeau ca sunt seminte de etnobotanice :roll: ....


Imi pare rau fetelor pentru cele intamplate! :(
 

Simonikz

Member
Cred ca pe viitor e bine sa le spunem furnizorilor de seminte sa nu le trimita in plicuri ci doar in cutii !

Putin mai devreme i-am trimis mail dl. Piatek....acum sa asteptam ! Poate se indupleca de noi !
 

Simonikz

Member
dumitza a spus:
Doamne-ajuta. :rugaciune: :rugaciune: :rugaciune:
Si azinoapte am visat semintele alea...... :( :(
Dumitza, si eu ma gandesc la ele :( imi facuse-m tot felul de idei legate de stancarie.
Poate tipul este cumsecade si va vrea sa ne mai trimita inca o data semintele !
 

dumitza

Member
Asta sper si eu Simona.Am vazut ca pe la alte firme asa procedeaza patronii ca sa nu piarda clientii.
Si imi pare rau Simona ca la prima ta comanda ai avut parte de asa ceva.....e putin demoralizator...dar urmatoarea e cu noroc ai sa vezi :D :D
 
Sus