Seminte plante alpine pentru stancarii

dumitza

Member
dumitza a spus:
Eu am ajuns la Garanti, ca acolo am si eu card si mi-am luat si Intenet Banking daca tot am ajuns.Am intrebat de comisioane si mi s-a spus ca la transfer intern e 1 Ron si la international este 50 de Ron comisionul.Alte comisioane m-a asigurat doamna ca nu mai sunt(sper).
Asta prin Internet Banking,la ghiseu e mai mare comisionul ,cica.
 

Simonikz

Member
dumitza a spus:
dumitza a spus:
Eu am ajuns la Garanti, ca acolo am si eu card si mi-am luat si Intenet Banking daca tot am ajuns.Am intrebat de comisioane si mi s-a spus ca la transfer intern e 1 Ron si la international este 50 de Ron comisionul.Alte comisioane m-a asigurat doamna ca nu mai sunt(sper).
Asta prin Internet Banking,la ghiseu e mai mare comisionul ,cica.
Da, asa este ....daca te duci la ghiseu platesti mai mult pentru comisioane.
 

doina

Member
Simo , eu am 4 euro semintele la care adaug 12,5 comisionul de plata externa +1 leu comisionul bancii + 3 lei transportul intern =34 lei , e ok?
 

dumitza

Member
Presupun ca in week-end nu e nici o sansa sa primim mail de la ei.Abia luni....
Sper sa fie luni...ca nu mai am rabdare.....si se pare ca vine si primavara... :D :D
 

Simonikz

Member
doina a spus:
Simo , eu am 4 euro semintele la care adaug 12,5 comisionul de plata externa +1 leu comisionul bancii + 3 lei transportul intern =34 lei , e ok?
Comisionul va fi de 9 eur , pe care il impartim la 4 .....te rog sa calculezi tu cam cat ar trebui .
 

Simonikz

Member
Scuze ca nu am mai intrat, dar am avut de facut pregatiri pentru parastasul de azi .
Am primit azi, mail de la ei si sunt de acord sa le trimitem banutii prin western union .Luni la prima ora ma duc sa depun banutii.
 

dumitza

Member
Ok.Bravo lor atunci.Imi place ca sunt flexibili.
Si bravo si tie Simona,ca ai incercat sa mai scazi costurile. :* :*
 

Simonikz

Member
Gata, am trimis banii si mail-ul cu datele necesare retragerii banutilor . Mai ramane sa ne confirme ca i-a primit si sa ne trimita semintele :).
 

Simonikz

Member
Am primit mail de confirmare. Azi va trimite semintele si mi-a spus ca vor ajunge in aproximativ 5 zile .
Acum, sa asteptam !
 

Simonikz

Member
Sunt foarte suparata ! Tocmai a venit postasul cu plicul. Plicul era desfacut si sigilat intr-o punga . M-a intrebat daca vreau sa-l desfac ....l-am intrebat din ce cauza este desfacut si sigilat in punga ......si mi-a spus ca asa se procedeaza cand plicul a fost " violat ".
Am refuzat sa-l desfac si maine ma duc sa vb cu diriginta postei, il voi desface in fata ei.
Mie mi s-a parut gol :( :cry:
Voi lua aparatul de fotografiat cu mine si voi face si poze !
Daca nu avem semintele in el, nici nu stiu ce s-ar fi putut intampla ! Sa-l fi verificat la vama .....si sa le fi scos ? Era inauntru si un proces verbal .....dar nu am putut sa vad mai multe !
Abia astept ziua de maine.....sa ma duc la posta! Din pacate voi ajunge mai dupa-amiaza, pentru ca am si un drum de facut in Bucuresti dimineata devreme !
Imi pare rau !
 
Sus