Schlumbergera si Zygocactus, cactusi epifiti

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Scuze!!! Am postat de doua ori aceeasi poza. Nu stiu cum s-o sterg..............
Gabriela, am sters eu poza dublura. Chiar daca sunt off topic am sa precizez aici cum am procedat pentru stergerea pozei dublura. E simplu si poate oricine sa corecteze greseala. Mesajul se cere editat prin urmare primul pas e click pe butonul "editeaza" aflat sub mesajul pe care il vrei editat. In acel moment apare e fereastra cu respectivul mesaj insa e vizibila doar partea de text nu si pozele (mai exact fisierele atasate). Probabil aici te poti bloca si renunti.... Tot ce trebuie facut e sa dai click pe butonul "mai multe optiuni" aflat sub mesaj, in partea de jos a ferestrei. Acesta e al doilea pas care te duce intr-o noua fereastra unde sub mesajul text apar toate fisierele atasate, langa fiecare aflandu-se un buton "sterge" cu ajutorul caruia se sterge acel atasament. Nu ai decat sa stergi fisierul dorit si ultimul pas e sa validezi comanda apasand butonul "salveaza schimbarile". Mesajul tau a fost editat!
Sper ca am fost destul de explicita! :)

On topic! Aveti dreptate, anul acesta au si inceput micileminuni sa infloreasca. Cea alba cu roz a mea e plina de floricele (n-am facut inca poze), iar cea rosie are bobocii maaari...
 

adrianam

Well-Known Member
Frumoase foc!
O astept si eu pe a mea, cea clasica, sa infloreasca, dar cred ca abia de Craciun va fi gata!
Si despre cele care se mai gasesc in comert pline de boboci, ziceti ca tin florile pe care le au si se deschid toate?
 

gabriela1

Member
Si a mea ,"batranica" se prgateste pt. Craciun.
Adrianam,pot pastra o parte din boboci,dar trebuie s-o orientezi cu cit mai multi boboci paralel cu directia luminii. Cei care-s in unghi sau perpendicular au toate sansele sa pice. Oricum, anul viitor va "rodi " !
 

kerkyra

Well-Known Member
Si ale mele au inceput spectacolul. Desi peste an arata rau, cam stafidite, nu m-au dezamagit in nicio iarna, de cativa ani incoace. Am un ghiveci mixt, rosu, ciclam si crem, e cel mai frumos.
 

gabriela1

Member
Nu, fiindca le-am luat pt citeva minute si le-am aszat inapoi exact in aceeasi pozitie.Le-ar fi cazut daca le asezam altfel.
 

belisima

Well-Known Member
ma gandeam eu, am avut una primita tot de sarbatorile de iarna, care era de fapt rhipsalidopsis, s-a reglat dupa aceea cu inflorirea.
 
Sus