Schinduf

ACHIMENES

Member
Eu sunt expert in ierbare, in anul 1 de facultate la botanica a trebuit sa prezentam un ierbar cu 100 de plante presate frumos si invatate pe "dinafara" denumirile stiintifice, si chiar mi-a placut la nebunie, in anul 2 am avut alt ierbar, la fel cu invatatul denumirilor stiintifice, dar de data asta cu buruieni.
A fost o placere :D :D :D
 
A

Anonymous

Guest
Pai deschide un topic cu ierbare atunci,pentru copilasii forumistilor,viitori gradinari.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Chiar.Ce idee............Asta mi-ar place si mie.Ne inveti Mishule? :D
LA DIVERSE..................... :rofl:
 

ACHIMENES

Member
Cu cea mai mare placere, daca imi promiteti ca asa de inceput invatati 10 denumiri stiintifice de flori, buruieni, pomi..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: si tot ce o mai fi, hai ca 10 din fiecare categorie nu e mult....... :rofl: :rofl: :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
Eu maine ma duc sa iau lecitina,s-o mai gasi,si promit sa fiu eleva silitoare,cu latina stateam bine candva :rofl: ,
daca invat 20 ma premiati tovarasa? :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
Promit ca maine scriu cu ochii inchisi 20 de plante in latina,fac un topic nou,si sa mai stii Achi, ca si eu am fost curioasa ce inseamna nick name-ul tau dar mi-a fost rusine sa intreb si m-am dus......la dex,desi credeam initial ca esti vreun zeu din Olimp.
 

ACHIMENES

Member
Hai te rog, doar nu o sa incepi si tu ca unii de pe aici..nu dau nume, sunt de parere ca poti intreba doar daca nu ai gasit pe google, mai bine mergi "pe burta" pana rezolvi problema....pe mine chiar nu ma deranjeaza chestia asta....chiar ma amuza teribil :rofl: :rofl: :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
Nu ACHIMENES,nu m-am lasat, am aflat,stiu ca esti o floare ca si mine :oops:
 
A

Anonymous

Guest
Ideea din Numele Trandafirului...s-ar putea sa nu fie chiar atit de,himmm,inspirata.Aia,bibliotecarii..o cam mierleau.Nici bibliotecar la Vatican nu0i mai bine,intri acolo si nu mai iesi decit cu picioarele inainte.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Vezi?Tocmai de aia am refuzat titulatura 8) .

Da' de ce esti maica asa de ciudos? :?:
Aoleu, am uitat ca esti un pic misogin.Scuza-ma. :wink:.Si eu mi-s Gabiuta.Ai dreptate :rofl:
Nu raspunde,nu raspunde.Iti inteleg mesajul din....priviri virtuale :twisted:
 
A

Anonymous

Guest
esti culmea :rofl: ....daca te-ar auzi nevasta-mea ,ti-ar ride in nas...ea ma suspecteaza ca de mic sint opusul misoginului. :rofl:
Nu-i cazul sa fac referire la un alt roman.
 
A

Anonymous

Guest
mihail-the ex a spus:
Ideea din Numele Trandafirului...s-ar putea sa nu fie chiar atit de,himmm,inspirata.Aia,bibliotecarii..o cam mierleau.Nici bibliotecar la Vatican nu0i mai bine,intri acolo si nu mai iesi decit cu picioarele inainte.
Mihail,nu te mai grabi sa replici,citeste de doua ori,eu una voiam sa va imaginati bogatia inestimabila a manuscriselor aflate in biblioteca,ex libris-urile,raritatile acelei oaze de cultura.
Nu-mi imaginam ca nu ai citit Il nome de la rosa,doar esti gradinar,dar a propos,de ce poarta acel titlu cartea?Te-am prins sau nu?Daca ti-a placut recomand si Pendulul lui Foucault,si de citit si de vazut,tot de Umberto Ecco!
Ar mai fi si Istoria Frumusetii,tot de el! :oops:
 
A

Anonymous

Guest
Fuge saracul schinduf de noi,de suparare,are dreptate sa se ascunda :!: :oops:
 
A

Anonymous

Guest
Istoria frumusetii n-am citit-o....am pirdut ceva?Daca imi spui ca da,atunci miine ma duc dupa ea.Numele trandafiruui,am citit-o prima oara prin '90,parca de la NEMIRA.Atunci nu ma preocupa gradinaritul.Sint de moda veche,imi place sa citesc.
Nu stiu de unde provine numele cartii,recunosc cinstit,iar ca sa caut pe net ar insemna sa te mint.Nu-mi sta in fire sa ma dau mare gratuit.
In rest,am citit bine ce-ai scris, dar am dorit sa profit de opurtunitate pt. a ma razbuna putin pe Gabiutza.Prea ma impunge cu andrelele alea
 
A

Anonymous

Guest
Iar te-ai grabit cu raspunsul si n-ai inteles intrebarea,piano,pianissimo cu cititul si mai apoi raspunsul :!:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
mihail-the ex a spus:
, dar am dorit sa profit de opurtunitate pt. a ma razbuna putin pe Gabiutza.Prea ma impunge cu andrelele alea
Qui s'aime se taquine......zice o vorba.Asa ca .....bucura-te :!:

Stiti cumva cum se numeste acest topic?Intreb din pura curiozitate nu fiindca noi am fi divagat flagrant de la subiectul lui :mrgreen:
 
Sus