Scheme cromatice

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
padrian a spus:
Gabiuta a spus:
Tocmai terminasem de facut curatenia printre mitocanii de cartier........... :evil: (fara aluzii la persoanele de pe forum,sincer) :)
la mine nu ai ajuns ...sincer :)
inseamna ca nu erai pe lista mea............ :rofl:

Am lasat mopul si m-am apucat de gradinarit:
trandafirii:superbisimi.
Poza la fel.Cine a facut-o?
 
dar primaveriii langa lac? acolo am vazut ceva frumos....ma iau de cap...restu zonei e exact zarzavaturi si tziganie....fagetului banu mihalcea chiliei etc...
 

iogamac

Member
nu fagetului si banu mihalcea...mergi in colo pe ileana cosanzeana, grigorescu, docherilor...ori stai pe grigorescu? ca stiu un preafericit care locuieste in zona :rofl: :rofl:
eu nu locuiesc deprte...mai inspre spital, prin tomisII
 

padrian

Member
Gabiuta a spus:
padrian a spus:
Gabiuta a spus:
Tocmai terminasem de facut curatenia printre mitocanii de cartier........... :evil: (fara aluzii la persoanele de pe forum,sincer) :)
la mine nu ai ajuns ...sincer :)
inseamna ca nu erai pe lista mea............ :rofl:

Am lasat mopul si m-am apucat de gradinarit:
trandafirii:superbisimi.
Poza la fel.Cine a facut-o?

Je !

aparat Olympus 740 UZ 4 megapixeli !!!
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Nu pari dezamagit,iar noua ne plac aceste roze,felicitari si pentru fotografiere!
 
A

Anonymous

Guest
iote domle cum ajungi la ura de rasa! da ce numa unguroiacele sunt interesante?
cica si oltencele le intrec in focoshenie! :twisted:
dar trandafirii aia shampanie sunt frumosi.......ca un tutu
"un lacul lebedelor" ai in gradina! :rofl:
(si unu din cele mai frumoase buchete de mireasa vazute era din trandafiri de astia cu un trandafir teabird mai intens in milocul buchetului,iar pe margine trandafirashi mici mici de culoare crem-galbui
buchetul avea un diametru cam de 25cmsi suportul era din tul crem)
o sa zicetzi ca sunt off....... sunt tare frumoshi si delicatzi
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
O sa zicem ca se poate inspira andraa din descrierea ta nostalgica.
Cat despre unguroaice si oltence au si multe alte calitati :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
singurele calitatzi apareciate de un barbat sunt focoshenia si talentul de bucatareasa!:)
priceperea la trandafiri nu-i pe lista! :)
 

iogamac

Member
cand -am maritat, bunica mea mi-a dat o carte veche de bucate, mostenita de la mama ei pe care mi-a scris "sa tii minte ca dragostea unui barbat pentru femeia lui trece intotdeauna prin stomac" :rofl:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Toate bunicile stiau si urmau acest sfat,insa ...in timp ....barbatii au considerat ca si dragostea noastra pentru ei trebuie sa treaca prin stomac si au ajunsla cratita,unii :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
MNINA -s-a plans la tine "domnu si stapanu"? ca bucatareste prea mult? :)
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Majestatii sale ii place in bucatarie mai mult decat in alta locatie a casei. :rofl: Gabaritul nu-l are depasit.Si nu numai ca spala vasele dar ii place si sa le s t e a r g a, ceea ce eu detest.
In ceea ce priveste masina de spalat prefer sa aloc banii altor bunuri.
 
A

Anonymous

Guest
Mnina"domnu si stapanu" e doar specimenul meu
si e drept ca n-are gabarit depashit decat pe inaltzime! :)
si azi.........mi-a facut surpriza sa gasesc 3 ghivece cu trandafiri pitici...pe nuantze de crem,roz aproape alb si unul galben cu margini albe.........deci urmeaza o plantare
si mi-a mai adus si catziva trandafiri...sutitzi dintr-un gard
sa vad daca ii pot prinde
 

Claudiavis

Active Member
Cum prindeti voi trandafirii? Ii puneti direct in gradina cu pet in cap? Eu am luat niste butasi din Grecia, dar i-am pus in ghiveci cu nisip si cu pet. O fi bine?
 

Claudiavis

Active Member
Apropo de scheme cromatice, revin cu o intrebare: ce flori florifere albe, de talie mica-medie (maxim 50 de cm), care sa iasa din seminte, mi-ati recomanda ca sa fac un "covoras" alb din care sa iasa in evidenta trandafiri de talie potrivita (adica 70-100 cm)?
 
Sus