Samba

albela

Active Member
Eu il consider cel mai atractiv soi din gradina mea. Am trei bucati.
Cateva poze de anul trecut


Si de anul asta

 

dana

Member
foarte frumosi sunt :D
dar acum vreau si eu un sfat
cum de sunt atat de desi?
ii taiati primavara devreme sau este un soi foarte productiv in lastari ?
 

mirela06

Active Member
Ei. Albelaaaa! Ce noroc ca esti departe si nu se poate atinge foarfeca mea de butasii tai. De. Si eu de mihnire, zic asa. In rest sunt suuuper :visator:
 

iulia.bv

New Member
Albela , deosebit de frumoase mai sunt rozele tale ! Nu te supara , ai cumparat tufa de la Coral Com ?(www.trandafiri.ro) Mi-as dori si eu o asemnea superbitate in gradina :wink:
Sa ai parte de multe infloriri abundente de la ea !
 

mihai63

Member
albela,am o intrebare : cu ce soi ii combini in gradina ?
Adica mai sunt si alti trandafiri pe langa acestia?
 

daisy111

Active Member
albela a spus:
Eu il consider cel mai atractiv soi din gradina mea. Am trei bucati.
Cateva poze de anul trecut


Si de anul asta

:eek: :eek: :eek: DOAMNE!!!!Mor daca nu o sa am si eu asa ceva!! :cry: De unde i-ai luat?
 

albela

Active Member
Trandafirii astia au fost luati acum 4 ani de la metro cred (erau toti 3 intr-un ambalaj) si nu cred ca aveau nici macar denumirea soiului pe pachet. Cum ii combin? Sincer gradina mea nu e pe o singura paleta de culori. Culorile sunt destul de variate dar mie asa imi place. Uramac monotonia si monocromia :) .
 

lelia

Well-Known Member
Iubesc acest trandafir de foatre multi ani ,eu l-am cunoscut in varieanta mini ,dar cei de acum sunt cu flori ceva mai mari .Din pacate n-am reusit sa-l prind ,poate anul asta ,deja am vazut cate-va tufe .
Sa va bucurati de splendoarea lui cat mai mult timp,e minunat :visator:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Adevarul este ca danseaza asa de frumos cu rotirile lui de culoare incit iti vine mereu sa-l pozezi in cele mai variate pozitii fata de soare cind isi schimba fata :D
 
A

Anonymous

Guest
albela sunt urcatori nu?
io am cumparat modelul asta si mi-au ieshit shampanie,dupa aia m-am multumit cu aia
foarte frumos!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu-s urcatori.Sunt mari :) dar nu urcatori.
Padrian,sunt foarte,foarte asemanatatori.Nu am vazut "pe viu" ca sa vad exact diferentele care banuiesc ca exista totusi..........
Cind am comandat eu samba nu aveau rumba.Si intr-un fel mi-a parut bine ca la rumba este acea atitudine dominanta din partea barbatului care nu imi place :evil: pe cind o sambaaaaaaaaaaaaa.............dehhhhh........o luai pe aratura :p
 
A

Anonymous

Guest
hmmm...incep sa poftesc!
si cand poftesc e de rau ..........scot domnu in miez de noapte si din somnul cel mai dulce.......... dar sunt femeie si trebuiesc protejata ,nu! :oops: ........de alte ispite! :twisted:
 
Sus