Salutare si bine v-am regasit!

alien.alin

Member
Oameni buni, dupa o perioada deeeeeestul de lunga, am revenit si eu pe forum...motivele pentru care nu am mai dat pe aici nu as putea sa le numesc...ar fi prea multe sau niciunul...

Oricum, idea e ca acum ca vine primavara, trebuie sa am si eu grija de bonsaii mei...care din pacate intre timp au ramas doar 2.

O sa pun poze cu ei un pic mai tarziu, si va invit sa va dati cu parerea ce ar trebui sa le mai fac...

Multumesc!

Alin
 

pork

Member
Eu sunt mai nou si nu am avut ocazia sa "conversam" dar bine ai revenit. Poate mai animam categoria :)
 

alien.alin

Member
Bine v-am regasit! Si "Hristos a Inviat!"

Normal ca vom anima locul si vom readuce in actualitate toata aceasta categorie.

Florin, vorbesti de mine...dar si pe tine RAAAAAAR te vede omu' pe mess... :p :D
 

alien.alin

Member
Asa, acum sa bagam si poze cu bonsaii mei...










Ce as dori eu de la voi....diferite forme, idei pe care le-ati aplica voi asupra acestor bonsai. Nu va fie teama, un bonsai trebuie sa fie WOW, nu ceva obisnuit...asadar...curaj!
 

alien.alin

Member
No, tocmai ce am schimbat pamantul la toti 3 bonsaii...Ah, am uitat sa va spun: m-am pricopsit cu inca un ulm direct din natura. Va sta ca celalalt pe care il am deja de 3 ani la geam, afara. Cel putin acum cat e faina vremea. Dupaia mai vedem. :)

Voi face poze si la al treilea bonsai, numai sa i se deschida frunzele, sa vad eu ca ii merge bine...


Totusi, nu am inca idei cum sa-i modelez pe ceilalti doi care sunt mai sus in poze.
Astept indicatii!
 
Sus