sa vedem si ce au altii!

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari Clau! Sa dea Dumnezeu sa te tina sanatoasa si cu putere de munca, pentru a putea continua aceasta pasiune transformata in afacere! Uite asa cu pasi mici si multe cheltuieli, intram in lume cu violetele Made Sighetu - Marmatiei! :clap: :dans: :wink: :hug: :hug: :hug:
 

emeclau

Active Member
Multumesc :)
mi-a facut figura tipa...tipa, ce imi poate fi mama ... :oops:
Agnetha si hibrideaza, are niste varietati magnifice ...si e din categoria celor care impart cu ceilalti, macar cu o parte, la fel de pasionati si de recunoscatori pentru minunea ce iese din mana lor :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
:rofl: In viata am invatat sa recunosc munca si calitatile oamenilor! Ma aplec in fata celor care realizeaza ceva deosebit, ii apreciez si o spun cu toata gura! :clap: :clap: :clap: Jos palaria! (ca sa parafrazam) :D :hug: :*
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
cele bordate parca-s prea "studiate", raman la Manita, e mai naturala. Off topic eu am fost in Suedia.....acum multi ani! Inca un punct comun. :wink:
 

ena

Member
Felicitari Claudia si mult spor in ceea ce iti doresti sa realizezi! Violetele tipei sunt foarte frumoase. Cel mai mult imi place Shogun.
 

emeclau

Active Member
va multumesc tuturor pentru incurajari! :rose:
conteaza enorm de mult pentru mine!
e grozav sa iti faci prieteni in lumea larga :) prietenii unite de dorinta de a impartasi cunostinte si de a imbogatii colectii
chiar discutam cu Manuela despre Serge Saliba...eu nu pot sa ii aprob pe cei care creeaza niste varietati minunate si nu vor sa le imparta cu ceilalti :nu stiu:
daca nici ei nu ar fi primit de la alti hibridizatori, atunci cu ce ar fi creat ceva?
in plus, de la Serge Saliba nu putem cumpara, noi, romanii, dar e plin de achimenesii lui pe toate siteuri-le din Rusia! urat! :rusine:
atunci ...cum ? uite alba...nu e neagra :? :?
 
Sus