Sa incercam un clasament

Primii 10

  • My Way

    Votes: 0 0,0%
  • Millenium Superstar

    Votes: 0 0,0%
  • Topaz Glory

    Votes: 0 0,0%
  • Fifth dimension

    Votes: 0 0,0%
  • Yellow Holiday

    Votes: 0 0,0%
  • Yoder Camelia

    Votes: 0 0,0%
  • Classic Pink

    Votes: 0 0,0%
  • Lora

    Votes: 0 0,0%
  • Lady Cilento

    Votes: 0 0,0%
  • Fourth Of July

    Votes: 0 0,0%
  • Schizopetalus

    Votes: 0 0,0%
  • San Remo

    Votes: 0 0,0%
  • el capitolio

    Votes: 0 0,0%
  • Baby Blue

    Votes: 0 0,0%
  • Herm Geler4'

    Votes: 0 0,0%
  • Lady Adele3'

    Votes: 0 0,0%
  • Mystic Charm

    Votes: 0 0,0%
  • Ben Lexcen

    Votes: 0 0,0%
  • Smokey Mountain

    Votes: 0 0,0%
  • Carmen Keene

    Votes: 0 0,0%
  • Oberon

    Votes: 0 0,0%
  • Burning Love

    Votes: 0 0,0%
  • Cherokee Lady

    Votes: 0 0,0%
  • Matthew Rodney

    Votes: 0 0,0%
  • Gwen Mary

    Votes: 0 0,0%
  • Fidji

    Votes: 0 0,0%
  • Surinam

    Votes: 0 0,0%
  • Antique Treasure

    Votes: 0 0,0%
  • White Diamond

    Votes: 0 0,0%
  • Dragon's Breath

    Votes: 0 0,0%
  • Nightfire

    Votes: 0 0,0%
  • Creole Belle

    Votes: 0 0,0%
  • Black Jack

    Votes: 0 0,0%
  • Easy Magic

    Votes: 0 0,0%
  • Tirey

    Votes: 0 0,0%
  • Bayou Irene & Nitroexpress

    Votes: 0 0,0%
  • Wagon Weel

    Votes: 0 0,0%
  • Red Snapper

    Votes: 0 0,0%
  • alb fara nume al Albelei

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

danref

Member
Deci primiti si baieti mai mari sa inteleg :wink: multumesc pt primire dar pt moment nu am studiat destul cum sa inserez pozele .Sper sa ma luminez inainte de a se incheia calificarile in optimi :)
Multam inca o data .Sunteti super :rose:
 

Sash

Active Member
Am ales eu (cu greu ca-s superbi toti) din albumul tau hibiscusul care mi-a placut cel mai mult. Da quote la mesajul asta al meu si apoi schimba linkul cu cel dorit de tine (vezi ca a doua oara cand apare linkul e cu th_ inainte de denumirea pozei pentru a o afisa la dimesiuni reduse).

Cherokee Lady
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
danref a spus:
As participa si eu cu cativa hibi dar asa cum s-a deliberat numai "forumistele"au dreptul. :( Poate data viitoare :D
Daneeeeee...treci la interval(e adevarat ca de acolo de la tine drumul e cam lung :rofl: ) dar pina cind ajungi pe "meleagurile" noastre fotografice :) tocmai bine te invat si eu cum sa inserezi poze :D
Abia asteptam :D
 

danref

Member
Multumesc ca ati sarit sa ma ajutati dar ceasurile fiind intarziate pt mine aici ,mintea imi e cam in ceata dupa o zi plina si f calduroasa (aici se apropie vara cu pasi repezi).Pana reusesc eu inserarea poate Sash(pt care ii multumesc in mod special :rose:) daca doreste sa va prezinte pe "Matthew Rodney" un superb galben de 21cm,tocmai ce a inflorit ieri si "Gwen Mary"un rosu intens de 18cm ,acestia ar fi cei cu care as concura pt aceasta editie :) .O zi buna in continuare va doresc ,eu ma retrag ,cazut la datorie pt astazi. 8).
dan
 

Sash

Active Member
danref a spus:
Multumesc ca ati sarit sa ma ajutati dar ceasurile fiind intarziate pt mine aici ,mintea imi e cam in ceata dupa o zi plina si f calduroasa (aici se apropie vara cu pasi repezi).Pana reusesc eu inserarea poate Sash(pt care ii multumesc in mod special :rose:) daca doreste sa va prezinte pe "Matthew Rodney" un superb galben de 21cm,tocmai ce a inflorit ieri si "Gwen Mary"un rosu intens de 18cm ,acestia ar fi cei cu care as concura pt aceasta editie :) .O zi buna in continuare va doresc ,eu ma retrag ,cazut la datorie pt astazi. 8).
dan
Matthew Rodney

Gwen Mary
 

victoria

Active Member
Mare dreptate ai.Si eu la fel as face.
dar sa vedem si parerea celor mai experimentati si cu pasiune mai veche. :D
 

danref

Member
Multumesc inca o data Sash-ei pt sustinere :) .Personal votez pt locul intai cu "Lanternele Japoneze" adica Schizo din colectia Fdana si Sash.Pt locul doi acel superb "alb fara nume "din colectia Albele-i(ce interesant suna :) chiar as vrea daca se poate diametrul florii)iar pt Mymo nu fi trista ca nu ai hibi ,eu iti votez cu" A+" avataru' :evil: ,glumeam doar :oops:
Mult succes in continuare participantilor,
dan
 

albela

Active Member
Danref nu am masurat diametrul acelei flori albe, dar nu e foarte mare. Din ochi ca sa zic asa e intre 15 si maxim 17 cm. In perioada asta a inflorit cu nuante pale de roz.
 

danref

Member
Da ,intr-adevar floarea nu e f mare dar "ochiul" e interesant cu acele nuante roz :).Daca ar fi mai multa caldura in jur si floarea ar fi mai mare cu siguranta.In cea ce priveste "clasamentul "de aici initiat de Dya eu as dori sa nu luati in considerare competitorii mei pt ca nu ar fi "fair" fata de ceilalti Hibi prezentati deoarece ai mei nu stiu de schimbari de anotimpuri fiind alintati cu caldura la discretie mai tot timpul anului.Adevaratii "eroi" sunt la voi, unde primesc caldura si lumina cam cu portia mai ales pe timpul iernii unde totusi ei gasesc resurse sa infloresca in culori stralucitoare cel mai probabil acumuland si caldura sufleteasca cu care ii inconjurati .Succes in continuare!
 

Sash

Active Member
Eu zic ca toti "competitorii" tre' sa participe indiferent de zonele in care cresc - ai tai in mod special pentru ca datorita conditiilor sunt niste plante tare fericite :D
In plus, din cate am inteles eu din postarea initiala a dyei putem nominaliza frumuseti nu numai din colectiile proprii ci si ale altor forumisti.
 
D

dyayzh

Guest
Absolut, nu e un concurs ci o etalere de frumuseti :D
Vazandu-le "pe viu" la forumisti si nu in cataloagele firmelor, ne facem mai bine o parere despre culorile fiecaruia :wink:
 

danref

Member
Ok,daca este numai o prezentare de frumuseti inflorite si fara premii mai ales atunci merg :) .Multam Sash-ei pt up-date-ul lui "Gwen Mary" ce tocmai a deschis o noua floare in dimineata aceasta ,parca un pic mai mare si mai stralucitoare decat precedenta.O estimez in jurul a 20cm diametru.Acum fug la aeroport e miezul noptii si apare mama-soacra la orizont. :evil:
 
D

dyayzh

Guest
Mai sunt 2 zile pana pun chestionarul. Daca cineva a mai vazut vre-un hibi care i-a placut mult in albumul cuiva sa-l puna la "premiat" :wink: :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus