Ruffled Skies

claude

Well-Known Member
Moderator
E tare aratoasa si are si un nume potrivit! Ca uneori auzi numele unei varietati si parca iti imaginezi putin cum ar arata si cand vezi planta te sochezi, ca numele parca nu e deloc potrivit :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Mda... :rofl:
Am vazut la Gommer un hibiscus numit Satan. Oare la ce s-a gandit cand l-a botezat asa? :eek:
Unii sunt inconstienti.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
O fi citit Maestrul si Margareta. Sau poate ceva Kafka, ca eu dupa ce am citit o nuvela vreo 2 zile m-am tot uitat pe sub paturi dupa monstri :rofl: Si de-atunci i-am lasat pe altii sa fie culti citind Kafka :evil:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu nu mai am spaime d-astea, dar ma gandesc ca toti ar trebui sa fim constienti la ce scoatem pe gura. O floare ar trebui sa aiba un nume frumos. Ca doar n-au intrat in sac toate numele frumoase, nu? :pumni:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Iudit da mai, e foarte frumoasa dar si mofturoasa. Uneori nu-si deschide florile pana la capat, ramane cu ele tuflite in varful tijelor. Dar cine stie, poate o fi fost ceva in neregula la mine, la prima inflorire. Sau poate este doar un moft valabil la prima inflorire. O sa vedem cum se comporta in continuare.
 

sini

Well-Known Member
Multumesc frumos,Conelia.Mi-e greu sa refuz,dar nu prea ne mai impacam de la o vreme(eu si violetele).Nu stiu care-i cauza.Poate m-am intins cu alte flori prea mult si nu am reusit sa le mai dau atentia cuvenita.Am pierdut multe.Incerc sa le pastrez pe cele care le mai am.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Te-ai gandit ce anume s-a intamplat?
Eu zic ca e pacat sa renunti. Daca te razgandesti, anunta-ma.
 

sini

Well-Known Member
Cauza principala cred ca o constituie dereglarile de udare.S-au dus,insa ,si violete care erau pe watering.Nu renunt la ele,ca-mi plac tare mult,dar o sa ma rezum la mai putine.
 
Sus