Rudbeckia

alfa

Active Member
Sunt foarte frumoase Emilia! :D

La mine abia acum incep sa infloreasca. Acesta e primul care a deschis un bobocel. Chim Chiminee:


Din pacate am revenit acasa, dar sper o s-o mai prind si data viitoare inflorita. Poate chiar cu mai multe floricele :wink:
 

alfa

Active Member
Ai avut dreptate Nico! Asa ma astepta azi:

A inflorit si Cherry Brandy si imi place tare mult :D
 

alfa

Active Member
emilia68 a spus:
Sint foarte frumoase...pot sa ma inscriu pentru citeva seminte? :oops:
Emilia, cu mare placere, doar sa fiu eu la fata locului la momentul potrivit pentru adunat seminte :roll:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: ce frumoasa e cea rosie...de unde ai luat-o?
Daca cumva iei seminte de la ea .... :oops:

Emilia ce frumoase sunt in buchete asa mari....

Asta este o alta planta pe care o iubesc ca nu necesita ingrijiri speciale si infloreste timp indelungat.Plus ca e foarte decorativa.
Am si eu o tufita in gradina
 

belisima

Well-Known Member
eu am luat-o de la starkl pe cea rosie,vad ca a kingai arata tare bine,a mea e mai nefericita :roll: oricum din setul de 3 a ramas doar ea,acum arata mai bine,si bineinteles ca abia astept sa faca seminte!!
 

happy

Well-Known Member
M-am ingragostit si eu de aceste rudbeckii,am in gradina 4 tipuri

Si astea sunt niste deviatii ale tufei din prima poza ;-)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Facem un schimb cu ceva (ce ai vrea tu de la moi din gradi ) pentru o radacina din cea din a doua poza??? :mrgreen:
Faine...
 

happy

Well-Known Member
Gabiuta a spus:
Facem un schimb cu ceva (ce ai vrea tu de la moi din gradi ) pentru o radacina din cea din a doua poza??? :mrgreen:
Faine...
Pentru tine nu este nevoie de schimb,iti trimit la toamna,sa-mi aduci aminte prin octombrie.Cred ca atunci merge scoasa din pamant,este destul de mare acum.Am o tufa mare si una mai mica tot inflorita si ea! :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:* :* :* cit te iubeam eu pe tine acum ...sunt iremediabil inamorata :rofl:
Sper sa nu uit sa iti amintesc ca sa nu uiti nici tu :rofl:
 
Sus