Rudbeckia

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ale mele nu...vezi ca am modificat putin mesajul de mai sus :rofl: ...daca te uiti are aceeasi forma a frunzelor ca si rubdeckia aceea galbena.Sunt subtirele dar nu ca mararul.... :D
Sunt frumoase indiferent cum se numesc si mai ales sunt nepretentioase :D
Nu ma face sa fac cercetari :wink: ca nu le fac :p
 

nick1971

Active Member
:D fac eu pentru tine :rofl: sunt foarte frumoase si tin foarte mult, aduna seminte ca vreau si eu din ale tale si adun si eu din asta
 

elipopa

Active Member
Gabiuta am si eu din semintele de la tine o multime de plantute in gradina de la tara!! :hug: :hug: :* :*
cred ca maine o sa le gasesc inflorite! abia astept!!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ma bucur nespus.Cind se usuca florile e suficient sa freci intre palme maciuliile uscate si se imprastie in toata gradina.... :hug:
 

happy

Well-Known Member
Am si eu in gradina 2 tipuri de rudbeckie ,una fulgida goldsturm

Si una cu maron in mijloc si petale galbene(nu stiu denumirea)

Nico ai ajuns cu cosmosul si pe aici? :D Vezi ca te urmaresc! :wink:
 

coral

Member
Gabiuta,nu e nici rudbekia nici cosmos,minunatele floricele sunt coreopsis tinctoria,mie imi sunt tare dragi si le seman in fiecare an,la mine inca nu au inflorit.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Carla daaaaaaaaaa...............m-am uitat si ai perfecta dreptate.Asa este!!! :giggle: multu....
 

carla

Active Member
Gabiuta, te-ai grabit si mi-ai multumit mie in loc sa-i multumesti lui Coral :rofl:
Oricum am si eu plantutele astea pe care le ai tu, eu le-am primit de la sora-mea cu denumirea populara de lipscanoaice. Acum aflu ca le zice coreopsis tinctoria, asa o sa le spun de acum ca e mai elegant :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
carla a spus:
Gabiuta, te-ai grabit si mi-ai multumit mie in loc sa-i multumesti lui Coral :rofl:
Oricum am si eu plantutele astea pe care le ai tu, eu le-am primit de la sora-mea cu denumirea populara de lipscanoaice. Acum aflu ca le zice coreopsis tinctoria, asa o sa le spun de acum ca e mai elegant :D

:rofl: :rofl: :rofl: tot cu C incepe numele :) ...Deci multumesc Coral :rose:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mi-am luat una mica-mica-pitica de la Levi....perena :? Intre petunii colorate da o nota solara :D
 
Sus