Rucola

mirela06

Active Member
Frunzele de rucola sunt un ingredient des folosit in bucataria moderna, cu precadere in bucataria mediteraneeana si mai ales in cea italiana, plus planta medicinala.
De asa ceva, au, ca nu m-as da la oparte sa am si eu, dar nu am de unde procura.
Vad ca in mag.mari, sunt.
Daca faceti careva rost de asa ceva,(trimit bani), am rugamintea sa ma ajuti si pe mine.Multumesc :)
 

mirela06

Active Member
:) Uraa.!!. Ea este. :)
Sa traiesti. Multumesc pt. informare si pt. adresa. Asa nu am sa mai stresez pe nimeni cu cererile mele. :rofl:
esti o dulce, Iris :hug:
 

iris

Active Member
mirela06 a spus:
:) Uraa.!!. Ea este. :)
Sa traiesti. Multumesc pt. informare si pt. adresa. Asa nu am sa mai stresez pe nimeni cu cererile mele. :rofl:
esti o dulce, Iris :hug:
Cu placere. :oops: Ma bag si io in seama ........ :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: pai asa si trebuie .Uite ce informatie utila ne-ai dat :D .Si mie imi place salata din ea :D
 

mirela06

Active Member
:rofl: Nu-i nici o bagare.Este un ajutor si uite ca mai avem si pe Gabiuta in rindul celor care o doresc.
Multumin :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu as zice ca este de fapt ce a aratat Iris ...........dar nu vreau sa ma impungi cu destul prea tare :rofl:
Sa fie rucola italieneasca si rucula romaneasca? :mrgreen: Ca............tot un fel de papadie dar cu un gust acrisor e :)
 
E 2 rucola: cu frunza lata si cea cu frunza "schelet de peste"... a doua are gust mai intens... as lua de ambele, da' imi e ca la 10-15lei nici nu se uita la mine... :roll:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Eu ma refeream la cea aratata de Ares.Din ea se pregatesc salatele,si se gaseste si in Mega Image,planta adulta,in caserole,gata de pus in mancaruri,dar fara radacina,din pacate.La gust e amaruie,asemanatoare cu papadia.
 

dana_rusu

Member
da i-ti trimit eu am luat in toamna un plic de seminte Delonix si un eucalipt ,le trimit in plicuri asa va nu cred ca-i deranzeaza.
 

victoria

Active Member
wow,minunat.Si eu sunt interesata anul asta de tot felul de verdeturi de care nu am vazut pe la noi pana acum.Mi-am propus sa pun tot ce pot prin gradina,chiar daca nu va fi prea usor pt mine anul acesta.Sa ma mentin in forma. :)
 
Sus