Rubus weinbeere

claude

Well-Known Member
Moderator
ares cel mare a spus:
tkx... ma gandeam daca l-a vazut careva....
Mie nu mi se pare mare lucru de capul lui...Fructele sunt mici...e un fel de zmeura mai naspa, se pare... :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ares cel mare a spus:
de... nu mai conteaza exact...deja am cumparat 2 buc :)
o sa le infing in zapada
Da de ce l-ai luat pana sa afli ceva despre e? :? erai frustrat ca nu se mai termina iarna si te mancau degetelele sa racai? :) :) :)
Vezi ca am citit undeva ca poate deveni invaziv...nu stiu cat e de adevarat :?
 
LA MINE TOTUL E INVAZIV... visinii, liliecii, murii, catinii, luleaua turcului, cartitele... oricum trebuie sa mai raresc murii, ca m-am saturat de ele.
asa ca compensez cu tayberry si chestia asta.....

si da, d-aia am cumparat :rofl:)))
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ares cel mare a spus:
LA MINE TOTUL E INVAZIV... visinii, liliecii, murii, catinii, luleaua turcului, cartitele... oricum trebuie sa mai raresc murii, ca m-am saturat de ele.
asa ca compensez cu tayberry si chestia asta.....

si da, d-aia am cumparat :rofl:)))
Ce muri ai? Parfumate si dulci? Ca ce raresti ai putea sa arunci la mine in gradina! :) Eu am pus doar un fir si nu s-a prins :( , in primavara asta vreau sa cumpar... nu stiu cum sunt astia fara spini, de pe piata... :?
P.S. Ai catina alba?
 
am de multe feluri 100 m de gard acoperit...
am 6, din care 2 cumparati in toamna de la sibertz ... poate fac si fructe :rofl:...
 
tot de la Obi am luat si eu.... :)
unde mai pui c-am plecat si cu o sacosa de bulbi.... sunt stresat rau! Unde-s dobitocii cu incalzirea globalaaaa?!!!:)
 

iris

Active Member
ares cel mare a spus:
si cat au crescut?
Nimic . Pt ca i-am plantat in toamna si de atunci hiberneaza astept si eu "dobitocii cu incalzirea globala" sa-mi spuna cand se face primavara. :)
 
nu-ti mai spun... pt ca au o noua teorie descoperita in scoala generala: dupa incalzirea globala, urmeaza racirea globala.... ca totul e ciclic...
si uite asa ma uit la poze si-mi dau seama ca ma apuc de gradina direct din MAI!!!!!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Bucura-tepana poti ca poate in cativa ani vine o era glaciara :) :) :) Daca tot se termina cu incalzirea globala :)
 
Sus