Rosii II

claude

Well-Known Member
Moderator
Elektra si ce faci cu oul de strut, il faci paparaie sau...te asezi pe el si il clocesti? :rofl: Scuze, dar n-am rezistat :rofl:
 

Elektra

Member
claude a spus:
Elektra si ce faci cu oul de strut, il faci paparaie sau...te asezi pe el si il clocesti? :rofl: Scuze, dar n-am rezistat :rofl:
Haha, nu mergea clocit ca era steril, cele fertilizate sunt foarte scumpe, am facut omlete si pane-uri in mod repetitiv.
 

happy

Well-Known Member
Branza,branza cat este branza ? :rofl: Ar merge si o 'paparaia'( :dans: ) langa minunatiile tale Carmen :wink:
 

Floria

Active Member
Superrrrrrrrrrrrrrr ! minunat cos ! ce de gusturi acolo :eek:
Cele din dreapa sunt uriasele Mirelei ?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
da , vine cam asa , stanga Tigerella , sus San marzano 2 , mijloc Cherry para cu tatza :) , rosii Aurora ?(cred) jos dreapta e una sub maner e Black Thula , si dreapta e Gigantice de la Mirela :wink:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Mersi , am sa las unele sa se coaca la refuz sa dau un verdict pentru la anul , unele nu vor mai fi , de ex am in gand daca nu ma or uimi sau scot asa Principe Borghese , chery galbene , Marmande si sa fac loc la cele care exceleaza in gust si calitati 8)
 

Floria

Active Member
Danero, ale mele cele galbene inca nu s-au copt dar i-am dat femeii care-mi ingrijeste gradina si la ea s-au copt. Spre surprinderea mea sunt foarte gustoase desi sunt galbene. Se pare ca nu toate cele galbene sunt fara gust.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Se poate , cele de la care am luat seminte erau transparente si super la gust , astea care au iesit la mine sunt opace si ....atat :rofl: ...doar galbene si...rotunde :rofl:
 

ionascus

Active Member
Dane...de cand caut seminte de Aurora....te rog...vreau si eu cateva seminte sa prind soiul..bunicii aveau in gradina jumatate din rasaduri-Aurora....recolta ft bogata si delicioase....
 
Sus