Rosii II

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Happy eu ori nu am fost atent ori nu am vazut , dar parca la mine nu albinutele au facut polenizarea si as spune ca poate o aerisire mai buna cu putini curenti de aer ar fi ajutat destul la polenizare.

Zic si eu
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Sa le faci un cuib sa ramana la tine caci mananca multe bazdaganii din curte ...purici si paduchi de plante ...trandafiri , pomi ...legume

idee

 

diana999

Active Member
N-am stiut ca am ajutoare asa de harnice :wink:
Daca as sti, le-as face un cuib. O sa mai studiez...
Multumesc pentru idee.
 

adrianam

Well-Known Member
Si zici ca asa arata un cuib pentru gargarite? :?

Pai si daca isi fac cuib niste viespi sau paianjeni alte ganganii?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Pai tu ce rol ai in gradina , doar de "mancacioasa" ....tu ii pazesti pe ei :rofl:

Nu prea se impaca intre ei , caci buburuza mananca oua de daunoatoare asa ca , cu greu se va stabili cineva langa ei
 

happy

Well-Known Member
Dupa ce am pulverizat cu polenizator la 4 zile au aparut rosiile in solar,au legat ca nebunele.Sa mai creasca putin si o sa le pozez.Le-am bagat si ingrasamant(zeama de gainat de gaina)sper sa creasca mai repede :rofl:
 

diana999

Active Member
Am descoperit si eu cateva flori la tufele mele de rosii(din seminte :wink: ) Nu-s prea incantata de rasadurile cumparate....trebuiau copilite... :roll: orice inceput e greu :D
 

ghia_don

Active Member
Poti sa le copilesti si acum, chiar daca sint mari copilii, lasi numai virful de crestere .. ai grija sa nu rupi si florile din greseala..
 

diana999

Active Member
ghia_don a spus:
Poti sa le copilesti si acum, chiar daca sint mari copilii, lasi numai virful de crestere .. ai grija sa nu rupi si florile din greseala..
Asa mi-am si propus, maine bag foarfeca in ele....multumesc :rose:
 

ionascus

Active Member
Am cumparat plic de zeama bordeleza....dar parca sunt mai multumita de combinatia pe care o fac eu din piatra vanata si pasta de var.....in primul rand se lipeste mai bine de frunze si in al doilea rand parca ar fi mai eficienta....
 
Sus