Rosii I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

anknic

Active Member
pai, cica in teorie, semintele de rosii inainte sa le semeni tb.tinute o zi in congelator...tot pt.a fi mai rezistente plantutele. deci de congelat nu decedeaza :)

LE: ideea de a face rasaduri in rasadnita calda e ca sa mananci rosii mai devreme.
 

riana

Active Member
mersi mult dar am o fiola de regent si ma gandeam sa dau maine dar daca nu e buna o sa iau Nissorun
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Regent (o soluţie la fiolă creată special împotriva gândacilor de Colorado care afectează culturile de cartofi, după cum scrie pe etichetă)
cu placere
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Chiar ca da , zici ca e la armata , fiecare la locul ei , dar ma intreb nu se coc de caldura legumele de pe langa gard?
 

ionascus

Active Member
Superba gradina Nico....
Toate organizate...
Eu stropesc cam la doua saptamani rosiile ardeii si vinetele cu piatra vanata....
 
multumesc pentru aprecieri,dar e asa mica!!! :cry: la inceput am spus ca e deajuns,dar acum constat ca daca mai erau vreo 500 m2 era mult mai bine

am sa stropesc si eu luni cu piatra vanata si sper sa nu-mi ameteasca rosiile care stau cu capul in jos... :rofl: :rofl:
gardul de tabla l-am pus anul trecut in noiembrie,deci voi vedea anul acesta cum se vor comporta legumele de pe langa gard
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Asa e si la noi , eu aveam posibilitatea cand am cumparat terenul sa cumpar inca o mie de metri , desi era ieftin nu am crezut ca era necesar. si acum tata ma inebuneste ca ce bun ar fi fost terenul ala. Dar stii ceva si daca luam aia 1000 in plus tot mai trebuie , ca asa e omul :evil:


Eu asa auzisem si vroiam dovada ca nu e adevarat ca daca gardul nu e destul de aerisit , se"coc " plantele :| :roll:

Succes
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus