Rosii I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mirela06

Active Member
Am si eu rosii mari si asteapta sa fie puse in gradina dar este vremea urata, bate vantul f. tare si nu pot sa fac nimic cu ele iar de crescut au crescut enorm de mult.
 

victoria

Active Member
eu am rosiile mici,asa ca macar am scapat de o grija :)
Oricum,o sa merg in sat la cineva care vinde si cumpar sa am mai timpurii :D
 

Elektra

Member
Multumesc de urari, dupa cum spuneam sunt rosii de ghiveci, stau intr-o jardiniera mai mare, momentan in casa, apoi pe pervazul exterior al geamului.Nu cresc mai mari de 40 cm si devin curgatoare dupa o anumita inaltime, nu se copilesc deci sunt un tufis verde foarte decorativ dupa parerea mea, plin de flori si rosioare. Mai am 2 fire mari pe care o sa le pun in ghiveci suspendat, din pacate vremea nu ma lasa :cry:
La cele din mini-solar nu am flori decat la rumba, care e timpurie, restul stagneaza din cauza frigului...ma bucur ca in rest sunt sanatoase, macar atat.
Mirela si eu mai am 10 fire in casa,din seminte de la tine :rose: , sunt foarte mari si frumoase dar nu le pot planta in asa conditii meteo, asa ca le ud f putin si nu le dau ingrasamant deloc, deja au boboci si nu-i bine.
 

mymo

Active Member
Banda,am luat 150 m si 5 mufe,a costat transportul aproape cat produsele,in total 82 lei cu Fan curier.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Sa mi zici si mie cum merge ca eu banda cand am vrut sa iau am fost sfatuit sa merg pe varianta furtunas , ceva in genul banda dar rotund si cu un sistem de picurare cica mai perfomant.

De facut treaba la udat rosiie si-a facut-o dar vroiam sa stiu daca e mai productiv decat al meu , mai ales ca a costat al meu 0.75 bani per m si as merge pe ceva mai ieftin in viitor :D
 

happy

Well-Known Member
Astazi am pus rosii in fundul galetii si a unui pet.Vreau sa fac rosii atarnate :wink: Am luat mranita si am amestecat cu pamant dupa care le-am atarnat deocamdata in solar

Iata cum arata si rosiile in micutul meu solar
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus