Rose din Baragan

numauita

Member
Sunt supeeeeerbi. Cred ca e minunat sa stai langa ei sa simti parfumul.
Se vede ca sunt foarte bine ingrijiti si iubiti.
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
aceasta e soiul pitic,care in ani nu mai e pitic,in spate se vede randul de lavanda.

pui inflorit,prins in toamna
 

v.cristina

Active Member
:eek: :eek: :eek: :eek: incredibil!! acesta a fost un trandafir pitic??!! ce ciudat a evoluat

in general trandafirii pitici, intalniti de mine au floare simpla nu in buchetele :| asta sa insemne ca trebuie sa mai fac cateva teste :wink:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Voi posta dimineata poze cu trandafiri prinsi din el asta toamna,au deja bobocei si vei vedea ca sunt pitici.

Se vrea bolta
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Sunt doi,Mirela,de o parte si de alta portii de intrare ,si au 6 ani,primii plantati,dar sunt doar de mai.
acesta este un pui obtinut din cel fost pitic
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Din categoria ce plantezi si...ce rasare se voia Alteta Sa Regala,
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Timpul cred ca e de vina,i-a facut sa creasca si sa infloreasca,i-am mai descantata si eu o leaca,mercide aprecieri.
 
A

Anonymous

Guest
sa-tzi traiasca! dar pe mine tot nu ma invatzaratzi sa postez
de fapt in primul rand cum micshorez pozele ca nici asta nu stiu...si sa nu ma ambitionatzi ca la avatar ca cine stie ce fac.........si azi ma doare capu de la cat mi-am storcit creieri......si banuiesc ca nu vretzi incendiu pe forum........ca dupa aia vretzi si plan de situatzii de urgentza1 :evil:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Mnina a spus:
Din categoria ce plantezi si...ce rasare se voia Alteta Sa Regala,


trandafirul acesta se numeste Queen Elizabeth si face parte din categoria trandafirilor floribunda
macar la tine a fost asemanator numele.... :)
eu nu am pus nici o alteta regala si m-am pomenit cu 4 trandafiri Queen Elizabeth :rofl:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Mai bine regina prin gradina decat printul mostenitor? :rofl:
Multumesc pt detaliu.
Oricum nu disper,insa multi sunt adeptii butasirii,pe ideea ca cel putin stiu ce planteaza.Doar cresterea este mai lenta.
 

aleynad

Active Member
Moderator
stiu, la concluzia asta am ajuns si eu dupa ce m-am trezit cu regina de 4 ori pe capul meu :?
 
Sus