Rosafruct - furnizor de trandafiri

mirelush

Member
Da, am comandat in doua randuri. Primavara trecuta, respectiv asta toamna. Marfa de buna calitate, s-au prins toti ( la cei din primavara ma refer - despre restul va spun cand aflu).
 

miha

Member
Am comandat si eu la ei...si am fost foarte multumita... au fost trandafiri sanatosi, au fost exact ce am cerut... si toata vara trecuta m-am bucurat de florile lor...
Astia sunt comandati de acolo... infloriti anul trecut, primul an petrecut in curtea mea...


Eu am fost foarte multumita...m-au sunat cand au trimis pachetul, acesta a venit prin curier rapid, curierul a fost platit de ei , iar calitatea a fost foarte buna din punctul meu de vedere ...nu am avut nicio pierdere...
Pozele le-am pus ...rascolind cu nostalgie albumul din vara , in asteptarea noilor flori de trandafiri...
:D
 

mihai63

Member
Am intrat la ei pe site,si din pacate ce as fi vrut eu .......nu au....stoc epuizat ......asta e.Apropo,voi in ce perioada a-ti comandat?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu te lua dupa ce scrie pe site,nu e tot timpul actualizat.Suna-i ca sunt de treaba.
 

Ema

Member
Confirm si eu calitatea plantelor de la Rosafruct. Am comandat in ultimii 2 ani trandafiri , buxus , pomi fructiferi. Toate s-au prins , nu am avut nicio pierdere iar livrarile au fost facute in perioada promisa.
 

ladys

New Member
Si eu am comandat de doua ori trandafiri de la ei - calitatea butasilor mi s-a parut foarte buna: cate 3-4 tije, radacini viguroase. S-au prins toti. Am comandat si de la Coralcom - unii dintre trandafirii livrati au fost mult mai plapanzi, mai ales soiurile valoroase.
 

iris

Active Member
ladys a spus:
Si eu am comandat de doua ori trandafiri de la ei - calitatea butasilor mi s-a parut foarte buna: cate 3-4 tije, radacini viguroase. S-au prins toti. Am comandat si de la Coralcom - unii dintre trandafirii livrati au fost mult mai plapanzi, mai ales soiurile valoroase.
Dar au supravietuit? :( Te intreb pentru ca tocmai facui o comanda la Coral.
 
A

Anonymous

Guest
iris-ai facut comanda ?
Eu am vorbit ieri si mi-au spus sa revin dupa 08.03.
 

iris

Active Member
mihail-the ex a spus:
iris-ai facut comanda ?
Eu am vorbit ieri si mi-au spus sa revin dupa 08.03.
Da, chiar azi am vorbit cu o doamna. Am adaugat inca 4 trandafiri la comanda facuta in urma cu aproximativ 2 saptamani. :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu fii necajit :D ....fa exact acelasi lucru.Incearca sa modifici comanda si sa adaugi daca chiar vrei cu tot dinadinsul.Am facut si eu asa anul trecut :D
 
A

Anonymous

Guest
vreau 16-20 de Diamant,asa cum m-a invatat bine Mirelush.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am vazut ca mai toata lumea spune ca cei de la Rosafruct le-au recomandat sa revina dupa 8 martie.
Mie mi-au livrat in 10 februarie 2009 o comanda facuta la inceputul lunii ianuarie, moment in care am si plantat tot ce mi-au trimis: trandafiri, forsithya si iasomie. Livrarea au facut-o prin curier, toate plantele au fost livrate cu radacina nuda.
Beleaua e ca in a doua jumatate a lui februarie a venit gerul asa ca nu stiu daca plantele mele vor rezista :(

Altfel, tot ce au trimis arata f bine...
 

Fleur

Active Member
gradinar1 a spus:
Am vazut ca mai toata lumea spune ca cei de la Rosafruct le-au recomandat sa revina dupa 8 martie.
Mie mi-au livrat in 10 februarie 2009 o comanda facuta la inceputul lunii ianuarie, moment in care am si plantat tot ce mi-au trimis: trandafiri, forsithya si iasomie. Livrarea au facut-o prin curier, toate plantele au fost livrate cu radacina nuda.
Beleaua e ca in a doua jumatate a lui februarie a venit gerul asa ca nu stiu daca plantele mele vor rezista :(

Altfel, tot ce au trimis arata f bine...
Daca ai musuroit trandafirii cat mai mult posibil, preferabil sa astupi total toti lastarii atrunci la trandafiri nu ai probleme.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Draga mea Fleur, i-am musuroit eu dar nu stiu cat de bine - nu intrasera in vegetatie asa ca n-am vazut lastari... oricum, eu sunt norocoasa asa ca la vara o sa postez imagini cu frumosii trandafiri infloriti :wink:
 
Sus