Rosa foetida persiana

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
M-am uitat si eu la trandafirul meu. Ramurile sunt intr-adevar mai inchise la culoare, un verde-maroniu, dar nu sunt deloc uscate, ci flexibile.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
EU nu-mi aduc aminte unde l-am plantat :oops: - am asa o banuiala vaga cam prin ce zona dar cred ca nu i-am pus eticheta asa ca o sa-l descopar ceva mai spre primavara
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu l-am cumparat. Cred ca majoritatea dintre noi l-am primit de la prieteni dragi de pe forum.
 

lelia

Well-Known Member
Ma gandeam ca l-ati gasit de cumparat , eu incerc de vreo 3 ani sa-l prind si nu reusesc .Imi place foarte mult ,chiar daca florile sunt mici ,are tepi ,infloreste doar o data in an si am inteles ca mirosul e.... are un aer strengaresc ,e vesel ,e frumos ! Mai incerc si in primavara ,poate reusesc s-o conving pe vecina sa mi-l dea cu radacina ...
Multumesc Carmen !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Lelia, eu am pus cativa butasi acum in toamna, daca se prind iti dau eu inradacinat, doar sa imi amintesti in primavara. Dar daca vecina ta il are pe radacini proprii ar trebui sa fie simplu, scoti un drajon cu radacina si te-ai rezolvat ;-)
 

lelia

Well-Known Member
Multu' Claudia ! :D
Pai in primavara trecuta mi-a dat cu radacina si tot l-am pierdut :( de obicei asa patesc cu plantele care imi plac foarte tare ,le ucid din dragoste :oops:
Era mai simplu daca il gaseam la furnizori ,imi luam 3-4 bucati si scapam de pitici :whew:
 
Sus