Rona Land

tranda09

Member
alfa a spus:
Sunt tare frumosi! Si ieftini :eek: :eek:

Cum se face comanda la Ronaland? Trimit pe mail comanda si apoi ma duc la ei la sediu sa ridic coletul?
Kinga, daca vrei mergi cu mine . Eu vreau sa ma duc la dna Nicoleta pt clematite si lavanda.
 

anasstasia

Active Member
tranda09 a spus:
alfa a spus:
Sunt tare frumosi! Si ieftini :eek: :eek:

Cum se face comanda la Ronaland? Trimit pe mail comanda si apoi ma duc la ei la sediu sa ridic coletul?
Kinga, daca vrei mergi cu mine . Eu vreau sa ma duc la dna Nicoleta pt clematite si lavanda.
Ce sti de clematite? Sti cumva ce soiuri si la ce pret? Mi-e rusine sa o mai intreb, ca prea am zapacit-o cu e-mailuri si telefoane.
 

tranda09

Member
anasstasia a spus:
tranda09 a spus:
alfa a spus:
Sunt tare frumosi!

Ce sti de clematite? Sti cumva ce soiuri si la ce pret? Mi-e rusine sa o mai intreb, ca prea am zapacit-o cu e-mailuri si telefoane.
Am luat anul trecut clematis montana si alpina ( ca astea rezista mai bine la munte ). Cea montana era inalta ca un arbust si a fost 20 ron . Cealalta ~12 ron. Am luat si lavanda tot cu 12 ron dar maricica.Si cercelus(fuchsia)
 

alfa

Active Member
Da, da!. Sambata viitoare suntem acolo. Dar primeste oare si trandafirii pana atunci?
 

anasstasia

Active Member
Nu cred sa primeasca trandafirii asa repede. Eu am vorbit ieri cu dinsa si nu stia cind vor sosi. Pina nu se termina cu timpul asta mizerabil nu cred.....
 

elipopa

Active Member
mai are cineva vreo veste de la doamna Nicoleta?
eu am fost astazi in piata si unul din magazinele de profil avea trandafiri de la firma din Ungaria de la care distribuie si Ronaland!
am intrebat vanzatoarele, dar nu stiau de unde sunt!
aveau din cei obisniuti la 6 ron si din cei Kordes la 10 ron, numai ca nu avea din cei doriti de mine.
am luat totusi un swan lake de la firma din Ungaria si un fallstaf de la magazinul distribuitor ciumbrud, ca saptamana viitoare urc la munte si vreau sa-i plantez impreuna!
daca aveti vreo veste, va rog sa-mi ziceti si mie!
 

bebe Iris

Active Member
Anasstasia nu poate intra pe forum, este bolnava si internata in spital :( ; dar mi-a transmis ca a primit doamna trandafirii si ca nu sunt toti cei de la Kordes mentionati in oferta.Cred ca nu sunt nici cei care ma interesau pe mine.
 

maxie

Member
elipopa a spus:
mai are cineva vreo veste de la doamna Nicoleta?
eu am fost astazi in piata si unul din magazinele de profil avea trandafiri de la firma din Ungaria de la care distribuie si Ronaland!
am intrebat vanzatoarele, dar nu stiau de unde sunt!
aveau din cei obisniuti la 6 ron si din cei Kordes la 10 ron, numai ca nu avea din cei doriti de mine.
am luat totusi un swan lake de la firma din Ungaria si un fallstaf de la magazinul distribuitor ciumbrud, ca saptamana viitoare urc la munte si vreau sa-i plantez impreuna!
daca aveti vreo veste, va rog sa-mi ziceti si mie!
Am fost ieri acolo,pentru ce comandasem.Erau multe soiuri ,aratau foarte bine,dar putine din cele Kordes.Cei obisnuiti erau 5 ron,Kordes 8 ron (la cutie).Aveau si alte plante(butasi de vita de vie,arbusti fructiferi,pomi fructiferi,conifere,etc).Cred ca cel mai bine este sa sunati pentru a intreba exact despre soiurile dorite.Doamnele de acolo sunt extrem de dragute.Am inteles ca este deschis in fiecare zi pana seara(inclusiv sambata),iar duminica este de la ora 14,00 pana seara.
 

elipopa

Active Member
am primit si eu intre timp mail cu soiurile disponibile, din pacate avea numai doi din cei doriti de mine si am renuntat la comanda, mi le-a adaugat o prietene la comanda ei!
 

elipopa

Active Member
fetelor, ce rezultate aveti cu trandafirii de la ronaland din toamna?
mie mi-au murit trei: limelight, lenip si reine de violetes!!
double delight e cam pipernicit! si penelopa plantat in primavara se cam lupta sa traiasca!
numai cei Kordesc o duc mai bine!!
am mai discutat cu cineva care a luat in toamna si in primavara de la ei si tot asa , pierderi mai mari ca mine si cam aceleasi soiuri au murit !!
ai vostri cum au trecut iarna?
Mi se pare mie sau nu mai au trandafiri de aceeasi calitate ca in anii trecuti?
 
Sus