Romania - Tara exoticelor

destetptuulet

New Member
Apropo,dane,ai mâncat Phys alkekengi,să şti,nu sunt otrăvitoare,eu ştiam că philadelphica nu rezistă la noi că se găseşte doar în Mexic.

Update:După 2 ore

Mai scrieţi ceva?Vom vedea mai târziu.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Thea mersi mult , am si eun arbore de cafea si daca cumva nu face flori stiu sigur ca pot sa le rontai frunzele :rofl:
 

thea

Member
Danero, am un lamai Mayer si face saracul o groaza de flori acum, se fac si fructe dar cad de ma ia disperarea.
Il tin intr-o camera fara caldura cam 18 grade, dar cred ca nu are prea multa lumina.
Il ud cam la 3-4 zile.
Gresesc undeva?
 

Cornel

Member
Am vazut ieri in Cora niste lamai o frumusete..cam scumpi dar aveau lamai multe si mari in ei. Aveau si portocali cu portocale in ei. Merita sa ii vedeti. Daca ii mai apucati desi erau destul de multi
 

thea

Member
S-au anuntat in Bucuresti temperaturi sub 0 grade si ninsori iar eu am arbustii (schisandra, kiwi) cu mugurii desfacuti. Ce sa fac?
 

Cornel

Member
Daca ramane folia acolo eu zic ca e suficient..nu cred ca vor fi temperaturi extrem de scazute. Doamne ajuta !
 

geodezia

Well-Known Member
Da Geo este dar eu de ex nu imi las colocasiile afara nici daca se fac 1000 sau am un palm scrub ala na dupa de m-am chinuit 8ani cu el sa se faca mindrate cred ca il iau in pat sa stea linga mine decit afara
cu brugmansiile am avut experienta nefasta in beci a last sotul usa deschisa si au degerat toate
ma chinui de 4 ani sa le refac
asta este experiente dar nu pe plantele mele in nici un caz
 

adrian986

New Member
Da Geo este dar eu de ex nu imi las colocasiile afara nici daca se fac 1000 sau am un palm scrub ala na dupa de m-am chinuse fmindrate cred ca il iau in pat sa stea linga mine decit afara
cu brugmansiile am avut experienta nefasta in beci a last sotul usa deschisa si au degerat toate
ma chinui de 4 ani sa le refac
asta este experiente dar nu pe plantele mele in nici un caz
Thea ti-au rezistat plantele?
 
Sus