Roger Lambelin

LadyBug

Well-Known Member
Ce frumos este, nu am mai auzit de el pana acum, sa-ti traiasca! De unde l-ai achizitionat, daca nu e cu suparare?
 

monika 82

Well-Known Member
multumesc frumos fetelor!de ce ar fi cu suparare, l-am achizitionat de la:http://cornelia79.sunphoto.ro/
 

daisy111

Active Member
Ce delicat este! :visator: La prima vedere ,fara sa maresti poza,ai zice ca si aspect ca sunt florile unei violete,imi place :D
 

Aurora

Member
Este magnific, sa te bucuri de el!
Daca te rugam frumos, ni-l prezinti un pic pe "scumpetea " ta? :oops:
E tufa sau urcator, are miros puternic?
 

monika 82

Well-Known Member
Este o rosa descoperita de Marie-Louise (aka Widow,Vve) Schwartz,Franta, in anul 1890,ajunge pana la 150cm !La mine in gradina este din toamna 2013, are in jur de 80 de cm pana acum, primele doua flori au fost semiduble, iar a treia floare a fost batuta :D , culoare : un amestec de rosu- grena cu margini albe , usor ondulate!Iar parfum: :oops: ,nu l-am mirosit, in general nu verific!Atunci cand imi aleg rosele pun accent pe infatisare, nu dau importanta parfumului, desi in descriere scrie ca este "strong"...promit ca verific :D
 

Aurora

Member
Multumesc pentru descriere, esti o scumpa :oops: eu ma bucur pentru voi toate si (toti) care aveti posibilitatea si dispuneti de o gradina adevarata...noi locuim la bloc. :(
Va citesc postarile de muuulti ani.
Sa va bucurati de plantute!
AuroraTm
 

geodezia

Well-Known Member
hai ma ca pina la urma are mai mult alb
ce frumso este
l-am luat si eu anu asta
nu stiu daca am sa vad floricele
 
Sus