Roger Lambelin

monika 82

Well-Known Member
Aurora a spus:
Este magnific, sa te bucuri de el!
Daca te rugam frumos, ni-l prezinti un pic pe "scumpetea " ta? :oops:
E tufa sau urcator, are miros puternic?
are un miros placut, nu mi se pare foarte puternic, delicat as putea spune :D
 

MASCHA

Active Member
Daca nu as fi stiut ca este vorba de un trandafir,as fi zis ca este o dalie ....
Foarte frumos... poza este facuta acum?
 

belisima

Well-Known Member
monika, ai ceva secrete de dezvaluit referitor la trandafirii tai??toti sunt superbi si plini de flori! ai un ingrasamant preferat?
 

monika 82

Well-Known Member
monika, ai ceva secrete de dezvaluit referitor la trandafirii tai??toti sunt superbi si plini de flori! ai un ingrasamant preferat?
Iubita nu stiu daca este vreun secret, toamna 2014 am pus la fiecare trandafir o galeata de 5 kg gunoi grajd (vaca), iar in anul 2014 nu am aplicat niciun alt ingrsamant, anul 2015 am aplicat nu mai retin de cate ori ,2-3 ori ingrasamant foliar bionat, si din nou in aceasta toamna am luat de la socrul meu 3 carute de gunoi, eu administrez si la hemerocallisi, irisi, bujori, hortensii etc :)
 

belisima

Well-Known Member
:) mersi! banuiesc ca era bine maturat! eu am de gaini, dar proaspat(oarecum:oops:) si mi-e teama sa nu-i ard....
 

monika 82

Well-Known Member
Nu era foarte bine maturat, dar nu se intampla nimic , este rece acum, pana la primavara se va descompune, nu ii arde!
Arde doar primavara si vara, atunci trebuie diluat!
 

nicol

Member
Buna ziua tuturor! Eu l-am pierdut, nu-mi dau seama de ce. Primii doi ani a mers bine, a si inflorit, apoi, prin toamna a inceput sa se usuce. Acum am un ciot uscat. Ma tot intreb care au fost cauzele.
 
Sus