Rodiu

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: mai frate ce sa ii fac alui meu??????? :x :twisted: :x
Nici inflorire numai frunze si ramuri tinere......... :cry:
 

happy

Well-Known Member
Felitari Chiquitita,la toamna o sa pun si eu un rodiu in ghiveci sa am si eu flori la anul! :clap:
 

riana

Active Member
cel de la tine Happy e in ghiveci si e tare frumos. crescuse drept dar iepurasul meu l-a retezat de jos si acum s-a format tufa
 

riana

Active Member
:( a plecat il aveam de doua luni dar acum o saptamana a disparut.intr-un fel ma bucur ca mi-a mancat multe plante
 

dracsor

New Member
Buna ziua,

am si eu o intrebare. Am 3 rodiuti iesiti din seminte. Unul are vreo 50 de cm lungime. Poate chiat mai mult. Altul vreo 40 cm, iar al treilea e micut. Vreo 10-15 cm. Primul a iesit in ianuarie, al doilea in februarie si unul abia de curand.. prin mai-iunie. Cum fac sa aiba crengute ca un copacel? Acum sunt ca o tija luuuuuuunga de nu am cum sa o mai leg ca nu am un bat de sprijin.

Multumesc frumos
 

Chiquitita

Member
Tunde-l fara grija acum in toamna si o sa se ramifice frumos la primavara. Sa nu te sperii daca o sa ii cada frunzele. E absolut normal, vine toamna si la el :wink:
 

IZA

Active Member
Gabiuta a spus:
:eek: mai frate ce sa ii fac alui meu??????? :x :twisted: :x
Nici inflorire numai frunze si ramuri tinere......... :cry:
Nici anul asta??
Eu i-am pus in gradina si acolo au iernat. A inghetat un pic dar au dat lastari noi si acum au inflorit. :wink: Putine dar sunt. Mai am o tufa mare care nu a facut floricele pana acum
 

dracsor

New Member
Chiquitita a spus:
Iti e cam mila, nu e asa? :D . Taie si tu cat te lasa inima. avand 3 taie-l pe primul la jumate de ex. Iar pe ceilalti mai putin. Curaj.
mi-e si mila si frica. tare mi-s dragi si nu as vrea sa pateasca ceva. :indragostit:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
IZA al tau este rodiu de gradina al meu NU.

Nu vrea....nu vrea............. :( Ce sa ii fac?Il tin de decor si lauda cam "uite ce rodiu mare si frumos am eu" :evil: .Il cert,ii arat alte flori sa il fac de ris si el nimicuta..... :( Treaba lui:el pierde :rofl: :rofl: :rofl:
Si o poza de azi:
 

IZA

Active Member
:tavalit: :tavalit:
Gabiuta , de ce nu-l pui in gradina ?? Esti sigura ca nu rezista iarna?
Eu nu stiu daca e si care nu rezista afara :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
E "nana" adica de interior si nu vreau sa risc :( .Poate la primavara ca m-a suparat rau :mrgreen: .Oricum o sa il tin afara pina se va racori binisor :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
eu am trecut nana la exterior fara probleme , dar a trebuit sa o iau de la capat de la nivelul solului , cat a fost zapada nu a inghetat , dar radacinile nu au avut nimic

deci cu protectie pe partea aeriana il poti trece iarna afara
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus