Rhododendron - Azaleea de gradina II

Roxana Peled

Active Member
Maaaaama, doamne!!!
M-ai omorat! :indragostit:
Sunt fascinata de azaleele tale. Pana la urma o sa-mi caut si eu ca nu au nevoie de prea mult soare si loc la umbra poate as mai gasi :D
Postez si eu cu timiditate
 

elianna

Well-Known Member
Superbi! felicitari :hug:
Si eu m-am intrebat in ce zona locuieste ca sunt foarte bine dezvoltati :D
Eu am pierdut unul si celalalt abia acum incepe sa-si deschida florile.
 

mymo

Active Member
Multumesc frumos :D
Nu-s chiar campioana,ca din 13 au inflorit doar jumatate.
elianna,locuiesc in jud.Hunedoara,loc.Simeria.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Mymo ce zici daca te punem pe Facebook (eGradini)? Pinterest? Esti de acord?
Ai si poze mai mari?
 

mymo

Active Member
Da,Cornelia,sunt de acord.Pozele mele sunt mari,dar nu stiu cum sa le pun mai mari pe Photobucket :nu stiu:
 

carla

Active Member
Sunt super frumosi Mymo :clap: Cred ca stai intr-un loc destul de protejat daca rezista rhododendronii atat de bine la tine
Eu am ramas cu doi din patru, dar sunt fericita ca mi-au ramas cei mai frumosi si ca anul asta chiar fac putin spectacol in spatele casei


Ii am de doi si respectiv trei ani, deci sper ca daca au rezistat atatea ierni la mine sa nu-mi faca figura sa moara si ei.

Iar anul asta mi-am luat si prima azalee de gradina, desi tanti de la Baumax m-a avertizat ca trebuie s-o tin la ghiveci si s-o duc in casa iarna, ca nu rezista sub 0 grade :rofl: Imi place cand dau peste incompetenti plini de bune intentii :mrgreen: Asa ca am asigurat-o ca o sa fac intocmai
Azalea Chanel e parfumata si asta a contat cand am ales-o, pentru ca era si o azalee Schneegold care imi facea cu ochiul
 
Sus