Rhapsody in Blue

Camik

Active Member
Foarte frumos!
Are cineva de vanzare?
Nu vreau butas ca nu reusesc sa-l prind...
Il vreau inradacinat .
 

Camik

Active Member
Multumesc!
Cred ca o sa-l comand si eu.
Sper ca sunt seriosi si-mi trimit o planta la fel cu a ta.Ma refer la culoare.
Nu vreau sa fie roz .
 

nicolae68daniela

Active Member
Majoritatea trandafirilor mei sunt cumpăraţi acum 3 -4 ani de la Coral, au trimis exact ce am cerut, chiar mi-au pus şi 2 în plus, cataratori, li s-au părut mai firavi şi s-au gândit că dacă nu se vor prinde. Eu am fost mulţumită de calitate, preţul e un pic cam mare.:(.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mie 21 de lei nu mi se pare deloc mult pentru un trandafir. Socotiti si voi ca e un pachet jumate de tigari, 3 L jumate de motorina...daca ati sti ce munca se ascunde in spatele unui butas de trandafiri eu as fi curioasa sa stiu cata lume ar face acea munca si ar vinde un butas cu 21 de lei ;-)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nici putin nu e...mai ales daca il compari cu alti furnizori. E mai scumpicel in unele cazuri comparativ cu Lottum ori diferenta de venituri intre noi si olandezi este considerabila.
Cu toate acestea, trandafirii de la Coral sunt super-ok, vin intotdeauna etichetati, butasi de calitate si sunt exact ceea ce scrie pe eticheta ca sunt asa ca per total merita 100% sa cumperi de la ei. :marfa:
 
Mie mi se pare un pret rezonabil si daca ne gandim la trandafirii de la Lottum trebuie sa luam in considerare si transportul extern si incurcaturile de la ordinea zilei si stresul de a planta in miezul iernii si efortul celor care gestioneaza comanda si atunci chiar balanta se inclina spre Coral la care eu cel putin nu am avut nimic de reprosat dpdv al calitatii .
 

nicol

Member
Si daca ar mai diversifica putin soiurile.... Eu am luat de la ei cam tot ce ma tenta din oferta. Acum chiar daca as vrea, nu mai am ce... :(
Niste englezesti, niste cardinali si madame ......of, ce m-ar tenta... :)
 

nick1971

Active Member
Re: Rosa Blue for You

Rhapsody, clar
trebuia sa fie Ebb Tide?
eu intreb ca disperata, ca mi-am luat 2 Ebb Tide, nu vor inflori anul asta, sunt incremeniti, nu cresc deloc si macar sa stiu la ce sa ma astept
 

Rose

Active Member
Re: Rosa Blue for You

Da.... :( Macar sa fi fost Blue for you daca tot n-a iesit ce trebuia
 

adrianam

Well-Known Member
A inflorit si la mine in mai:
,

Dupa valul principal, i-am taiat macesele si acum are iar un buchetel inflorit.
Anii trecuti nu mi-a mai inflorit dupa primul val.
 
Sus