Rhapsody in Blue

elipopa

Active Member
s-a prins si al meu lastar primit de la Simonikz, multumiri!! are deja bobocel! abia astept sa infloreasca!!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:hipnotizat: Ridica-te de pe jos si spune daca e chiar ca in poza culoarea :rofl: Arata bestial
 

bradut

Well-Known Member
Trebe sa-l iau si eu pe asta, ca-i prea frumoasa culoarea. :visator: Intotdeauna am ezitat sa-l cumpar. Nu prea mi-a placut aspectul tufei si faptul ca face un buchet de flori in varful ramurei. Dar m-a convins culorea lui. Cred ca merge de minune langa unul galben.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu aveam o prejudecata fata de astia cu 'blue' in nume, mi se pare fortat chinul asta de a obtine trandafiri albastri si, la orice trandafir cu un pic de tenta spre indigo sa-i spuna repede 'blue' :mrgreen:

Dar m-am sucit si mi-am comandat si eu 2,pana la urma :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:mrgreen: Pai daca unul ma dezamageste poate celalalt e mai breaz, sa vad si eu care e treaba cu astia 'blue' :evil:
 

adrianam

Well-Known Member
M-a uimit si pe mine anul acesta Rhapsody in blue, in gradina de la munte:

[poza-l:2c7ijfx3]http://i33.photobucket.com/albums/d96/adriana_m65/Gradina-centura/2012-gradina/06-iun-2012/P1210207.jpg[/poza-l:2c7ijfx3]

Este mai inchis la culoare decat anii trecuti iar floarea a stat mai mult timp frumoasa pe tufa, vre-o trei zile!

Photobucket are ceva probleme ca de vre-o jumatate de ora incerc sa pun poze si-mi blocheaza calculatorul! Asa ca nu pot sa o micsorez!
 

carla

Active Member
Si al meu m-a luat prin surprindere anul asta cat de frumos a inflorit, asa ca-mi retrag toate cuvintele urate despre el si am hotarat ca ramane in gradina :)
Cred ca l-a ajutat si faptul ca l-am condus ca urcator, legandu-i ramurile in evantai pe gardul din spate, cat a fost tinut dezlegat facea si el trei bete cu flori in varf
 

bebe Iris

Active Member
:visator:
Si eu l-am condus ca pe urcatori...adica am incercat, pentru ca am taiat lastari din el pentru prieteni :D
 

elipopa

Active Member
eu am taiat florile trecute si acum are din nou boboci, si anul trecut a avut mai multe valuri de inflorire! Asa se intampla si cu ai vostri?
 

adrianam

Well-Known Member
Si eu i-am taiat florile si deocamdata stagneaza. E drept ca nu este udat.
Poate la anul, daca va reusi sotul sa monteze o instalatie de udare, va inflori mai mult.
 
Sus