Rhapsody in Blue

dana

Member
Da,pacat ca infloreste doar primavara si atat.
Si are o calitate mare:imbraca foarte frumos orice gard sau schela si face atat de multe buchete de flori incat parca compenseaza perioada scurta de inflorire !
 

dana

Member
Dana,cred ca e putin cam tarziu sa incerci sa prinzi cativa butasi.
Eu,de exemplu,ii tund in februaria spre sfarsit sau toamna tarziu si tot toamna ii pun la inradacinat sub pet.
Daca erai putin mai harnicuta iti dadeam eu cativa butasi ptr.ca al meu e destul de mare si locul rezervat lui e micut si trebuie sa-i controlez cresterea.
Insa acum e deja tuns !
Eventual tinem legatura ptr.la toamna .
 

dana

Member
Nu cauta in albumul meu trandafirii ptr.ca au suferit niste transformari irreversibile :evil: :evil:
 

nicol

Member
a inflorit si la mine in dimineata asta. este grozav de parfumat. numai ca acum cinci minute am constatat ca floarea este arsa de soare. cu mainzer fastnacht am patit acelasi lucru. dupa 36 de ore petalele erau arse. in gradina mea, soarele bate de la 8 am pana la 5 pm. mult mai bine se descurca trandafirii plantati in umbra copacilor.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: :eek: :eek: waw,waw........nu ma pot abtine!!!Mamaaaaaaaaaaaaa.....................ce frumusete de culoare!Chiar asa este?Real?Real?
Intreb ca am vazut de-a lungul topicului 2 culori :oops:
 

iris

Active Member
Gabiuta a spus:
:eek: :eek: :eek: waw,waw........nu ma pot abtine!!!Mamaaaaaaaaaaaaa.....................ce frumusete de culoare!Chiar asa este?Real?Real?
Intreb ca am vazut de-a lungul topicului 2 culori :oops:
Da, este real. Si mie mi-a luat ochii culoarea. :) Este asa intensa nuanta pentru ca l-am plantat la semi-umbra si nu-l decoloreaza soarele.Parfumul este slabut in comparatie cu Double Delight.
 

Viovett

Member
E o nuanta de mov - cardinal, in functie de conditiile de crestere si evident de aparatul de fotografiat si talentul fotografului :rofl:

Ca parfum si eu l-am trecut la mediu - Kordes-ul l-a catalogat cam la fel, Coral-ul ca orice comerciant roman, care vrea in primul rand sa scape de marfa :x l-a advertizat ca fiind f parfumat si ... categoric nu-i.
 
Sus