Remedii naturiste pentru tuse

iudit

Well-Known Member
Moderator
Spuneti-mi ce sa mai fac,oameni buni?De 3 saptamani tusesc de nu mai pot.Am incercat de toate(aproape).Tuse seaca ,iritativa.
 

Tina

Active Member
Si ceaiul de busuioc e bun si nu e rau la gust.. de asemenea, incearca cu sare grunjoasa incalzita in cuptor si apoi pusa pe piept.... mai e si varianta cu terci... :wink:
Sanatate multa !!!
 

floare mica

Member
iudit a spus:
OFFFFF mai Gabiuta!
Spuneti-mi ce sa mai fac,oameni buni?De 3 saptamani tusesc de nu mai pot.Am incercat de toate(aproape).Tuse seaca ,iritativa.
Ceai de podbal cu miere ! sirop de patlagina ai incercat ? 8)
 

carmenn

Member
sirop de muguri de brad...
ridiche neagra cu miere in mijloc...
faguri de miere, propolis...
multa sanatate
 
A

Anonymous

Guest
Daca e de 3 saptamini,nu mai e de gluma!!!! Mergi totusi la un medic. Problema e ca pot aparea complicatii,sau cauza e alta si tusea e numai efectul. Parerea mea de om batrin care s-a doftoricit singur mai toata viata,e ca exista un punct din care, totusi ,are medicul cuvintul!!!! Elasticul,cit o fi el de elestic!!,daca tot tragi de el se rupe!!! (cred ca m-ai inteles!!)
 

Hariclea

Member
De acord cu Gabriela! Mai ia omul un ceai la o raceala usoara, o aspirina, dar tusea de 3 saptamani indica oarece lucruri mai serioase! Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la ORL si de-acolo poate te lamureste. :wink:
 

ario

Member
Nu stiu daca de la topicul asta mi se trage, cert este ca am febra si tusesc.....asa ca am incepuut cu ridichea neagra...urmeaza masajul cu ulei de lavanda...

mai am obiceiul sa pun in vas din acela special, apa cu picaturi de ulei eucalipt si sub vas o lumanarica....uleiul de eucalipt se evapora si il inhalez, dezinfectand tot ce prinde in cale....
 
Sus