Regulament comercial

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Nu stiu la faza cu protejatele ce e bine de facut , la urma urmei noi le "protejam" deci e cam inutila ideea, sa zicem bujor , pai cred ca bujorul de la bunica e dinaintea legii dar ..... :? :D

Eu zic ca e inutila ptr ca nu aduce nici contra nici pentru.

succes
 

dorinas

Member
7. Daca plantele ajung deteriorate din cauza postei se va gasi o solutie amiabila, de compensare a pierderilor.
Punctul asta nu mi se pare corect pentru ca de oriunde cumperi plante nimeni nu-si asuma responsabilitatea pentru transport decat daca platesti taxe speciale pentru asigurarea marfii. Cumparatorul isi asuma raspunderea pentru transport. De altfel aici se vand in general plante unicat si de cele mai multe ori ele nu pot fi inlocuite.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dorinas au fost cazuri cand coletele au fost prost ambalate. Au fost cazuri cand coletele au fost calcate in picioare la posta. Nu e vinovat nici cumparatorul pentru asemenea situatii. OAMENI sa fie de ambele parti ca sigur se gaseste o solutie. Cazurile sunt oricum rare.
 

nick1971

Active Member
acest subiect a devenit subiect de cafenea
eu zic sa faceti un subiect in cafenea "dezbatere regulament comercial", iar aici doar concluzii si in care sa nu se poata posta :)
 

michaela

Active Member
din cate stiu eu magnoliu, nuc, dudul alb, platanul etc...sunt si ele plante ocrotite.... dar se comecializeaza...e o dilema in capul meu :? :?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
e o furtuna intr-un pahar cu apa , cine o sa vina sa te caute , voi glumiti pe tema asta , banuiesc :? 8)
 

iris

Active Member
:roll: Am si eu o intrebare la o oara asa de matinala,daca oferta cu plantele oferite spre vanzare e postata doar pe acest forum insa albumul care gazduieste plantele e pe sunphoto unde pot aparea oferte de cumparare sa inteleg ca nu pot sa vand plantele respective de cat pe forum ?
 

Fleur

Active Member
Eu cred ca poti sa le vinzi cata vreme nu ai inca cerere aici dar sa anunti imediat ca nu mai sunt disponibile.
Eu am inteles ca membrii forumului au prioritate din moment ce ai postat oferta aici dar nu te poate obliga nimeni sa tii plantele 3 luni pana se va gandi cineva ca le vrea.
 
Sus