reclamatii furnizor faragaut

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

George

Member
Am "beneficiat" si eu de oferta d-lui Faragau, de obicei nu ma las atat de usor de dus de nas, insa chiar imi doream un liriodendron... Asadar am comandat un liriodendron si o albitia, desi imi spunea ca albitia are intre 50 si 60 cm faragaut wrote:
Nu mai am albitia de 2 ani.Mai am albitia de 1 an,puieti 50-60cm ,de care daca ai grija pana-n toamna ajung la min.200 cm.
, cea pe care am primit-o eu are 30 de cm, si acum vine supararea cea mare, liriodendronul e putred tot. L-am sunat pe Dl Faragau si i-am spus de aceasta problema, stiti ce mi-a zis? ca planta e sanatoasa si ca trebuie pusa in pamant asa cum este si ca isi va reveni. Inca ceva, desi pretul celor doua plante era de 30 lei, eu am platit la ridicarea coletului 60 de lei. Printre injuraturi mi-a spus ca imi va trimite alt pui de liriodendron, ramane de vazut daca se va tine de cuvant.

Asta e liriodendronul meu :(
 

liza

Member
Ai patit ceea ce am patit si eu.Oare de ce nu ai citit topicul ?Am scris in ideea de a atentiona toti utilizatorii sa nu cumpere.N-o sa primesti ,am schimbat multe pm -uri si n-am ajuns la vreun rezultat.Opriti orice tranzactie cu aceasta persoana.O sa caut toate ofertele lui pe internet,ma inscriu si-i stric afacerea,
 

scd

Member
Cu toate ca nu am cumparat nimic de la acest individ, sunt destul de suparat pe ceea ce a putut el sa faca...mi se pare un lucru josnic tare.
Tocmai pentru a putea cat de cat sa evitam aceste situatii , pe forum , ar trebui sa aiba lumea acces treptat la anumite lucruri.
De ex.pana sa poata vinde ceva trebuie sa aiba un anumit numar de posturi, dar nu total inutile, sa obtina un anumit "punctaj" din partea forumistilor mai vechi si de incredere, etc.
Daca nu este o idee buna sa nu-mi sariti in cap... :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: :eek: :eek: mai dar omul asta n-are pic de rusine!!!
Azi a postat pe forum ca si cum nimic nu s-a intimplat.Cum eposibil asa ceva?
Coirnelia trebuie sa iei masuri :!:
 

George

Member
liza a spus:
Ai patit ceea ce am patit si eu.Oare de ce nu ai citit topicul ?Am scris in ideea de a atentiona toti utilizatorii sa nu cumpere.N-o sa primesti ,am schimbat multe pm -uri si n-am ajuns la vreun rezultat.Opriti orice tranzactie cu aceasta persoana.O sa caut toate ofertele lui pe internet,ma inscriu si-i stric afacerea,
N-am apucat sa citesc mesajele scrise de voi pentru ca am fost plecat din oras, primul lucru pe care l-am facut la intoarcere a fost sa trec pe la posta si sa ridic coletul, atat de nerabdator am fost :(
 

byby_anka_w

Member
Gabiuta a spus:
:eek: :eek: :eek: mai dar omul asta n-are pic de rusine!!!
Azi a postat pe forum ca si cum nimic nu s-a intimplat.Cum eposibil asa ceva?
Coirnelia trebuie sa iei masuri :!:
de aici nu poti decat sa intelegi ca nu a citit alte sctiuni(nici acum si nici alta data) si sa pus direct la taraba,sa vanda :x
 

aura62

Member
Nu am nici o legatura cu vre-o comanda la acest individ, dar sunt foarte indignata de tot ceea ce povestiti voi aici....
Iubesc acest forum tocmai pentru sinceritatea membrilor lui si sufletul mare pe care l-am descoperit in fiecare dintre voi, dar ceea ce face acest ins este josnic...Eu cred ca nici macar nu iubeste plantele, sunt doar obiectul unor afaceri si atat....
:x :x :x
Stiti ce mi-as dori: Cornelia, se poate face cumva astfel incat acest individ sa nu aiba acces decat la acest topic? Poate asa realizeaza si el ca, in viata, mai important decat banii este respectul pentru/de la oamenii din jurul tau.
 

scd

Member
s-ar putea tehnic daca acest individ ar avea IP real si cu putin skill de programare pe php...
 

George

Member
Se pare ca dl Faragau s-a tinut pana la urma de cuvant, astazi am primit doi pui de liliodendron, ce-i drept cam micuti, insa au frunze si par destul de sanatosi. Acum nu-mi ramane decat sa astept sa-i vad mari infloriti :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus