Queen Elisabeth

aleynad

Active Member
Moderator
pe mine trandafirul asta m-a exasperat, in fiecare an cand cumpar alti trandafiri, ma mai trezesc cu inca un Queen Elizabeth in batatura :x
desi e frumos trandafirul
 

victoria222

Active Member
E foarte frumos. Eu nu-l am, dar sper sa-l nimeresc bine in aceasta toamna, alaturi de altii. Pana la urma este floribunda sau Teahibrid, ca am auzit ca ar fi ba una ba alta... :?
 

aleynad

Active Member
Moderator
Este floribunda sigur, face flori mari grupate in buchete, pe tije anuale de pana la 2 m chiar.
Nu te mira, eu l-am gasit la un furnizor drept trandafir catarator 8)


Daca stiam ca nu ai, iti expediam cu drag unul, din pacate acum i-am promis altora :|
 

victoria222

Active Member
Iti multumesc Daniela! Daca e floribunda e minunat. Iti multumesc si pentru intentie, dar si eu facusem deja comanda :D
 

elipopa

Active Member
asa am patit si eu in primavara, m-am pricopsit cu inca doi, pe langa alti trei!!!! :cry:
sper sa nu se mai repete si pe viitor!!! e tare deranjant sa visezi la anume trandafiri si cand vine vremea sa infloreasca te trezesti cu o mare si neplacuta surpriza!!!
 

aleynad

Active Member
Moderator
elipopa a spus:
asa am patit si eu in primavara, m-am pricopsit cu inca doi, pe langa alti trei!!!! :cry:
sper sa nu se mai repete si pe viitor!!! e tare deranjant sa visezi la anume trandafiri si cand vine vremea sa infloreasca te trezesti cu o mare si neplacuta surpriza!!!
la mine e a treia oara :) deja m-am obisnuit!
prima data am luat trandafiri din Kaufland si nici unul nu a iesit ca pe cutie
a doua oara de la niste furnizori din piata
iar a treia oara am patit-o cand am luat de la Sem-Luca ( pe care ii laudasem pentru ca mai cumparasem produse de la ei) :x trebuia sa fie trandafir catarator Korlawe http://www.sem-luca.ro/trandafiri/index ... I3ZDI3ZGI0 si a iesit tot Queen Elizabeth :mrgreen:
 
Sus