Prunus tomentosa

claude

Well-Known Member
Moderator
N-am vazut...vad ca e nativ prin Asia - Tibet, Kashmir, China N-ai gasit prin Thailanda? :)
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc frumos! Sunt bune linkurile :D
Eu speram insa sa gasesc un soi care se cheama Sugar Sweet si care cica ar avea fructe mai dulci mai inchise la culoare. :salivat:
 

Roxana Peled

Active Member
Nu livreaza in Romania :cry:
Nici unii dintre ei :cry: :cry:
La livrare acolo este scris la ultimul Shipping: United States ceea ce inseamna ca nu livreaza in alta parte. Iar la ceilalti la care e worldwhide scrie cu exceptia si ai o lista lunga de tari in care este inclusa bineinteles si Romania :x
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nu le-am vazut alea de la chinez, da-mi link-ul! Cum sta la rating-ul de incredere? Ca daca e ok ala e, ca doar in tara lui creste minunea asta de pom
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:rofl:

acum am cautat informatii...sa stii ca ti se cam acreste pana rasare, pot trece chiar 18 luni pana germineaza...nu stiu ce sa zic, eu am deja niste seminte de un copac de-asta cu germinare lenta si simt ca-mi creste barba asteptand :mrgreen:
 

Roxana Peled

Active Member
Nu conteaza, tu zi daca iti place :D
Daca vrei nu-ti trimit seminte, le germinez si-ti trimit planta dupa. Am citit ca trebuie lasate 3 luni la stratificat.
Nu te costa nimic ca oricum si tu mi-ai trimis niste bunaciuni asta toamna :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Iubita, pentru 20 de lei nu ma zgarcesc, zau si ce ti-am trimis in toamna a fost fara obligatii, asa ca nu te simti obligata sa-mi dai si tu ceva. Cand voi pofti ceva de la tine oricum o sa-ti cer dar si atunci tu da-mi doar daca poti! ;-)

Daca nu ne omoara transportul si sa trebuiasa sa platim si vama sau alte rahaturi, pentru ca vine din China plicul, atunci ma inscriu cu tine la jumatate dintre seminte! :D
 

Roxana Peled

Active Member
Haide iubita, fii serioasa! Eu le comand oricum, ce sa fac cu 50 de seminte ca doar nu-mi fac livada :rofl:
Vama? :hipnotizat: Vreu sa-l vad eu pe ala care-mi cere taxe la un plic cu samburi de cirese! :tavalit:
Transportul zice acolo ca ar fi unul economic.
 
Sus