propunere de intalnire la cluj

fixpix

Active Member
Pai as putea fi si eu...dar mi se pare um'pikutz cam devreme ...martie s-ar putea sa fie mai frig ca acuma, mai stii?
Si cum daca tot as mere pana la cj, o vizita la botanica s-ar impune - si in martie inca nu stiu ce se poate vedea.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai putem face o intalnire cand se mai incalzeste, sa merem si in botanica. Din ce am inteles de la Flo, asta e o intalnire de bonsaisti, care vor sa vada ceva copacei prin padure si ne-a chemat sa ne lipim de ei daca vrem, la o slana prajita ;-)
 

Simina

Active Member
Poate la o intalnire la Gradina Botanica, ajung si eu, cand se face vremea buna.
Zic de principiu, ca-mi surade ideea.
 

vali

Active Member
Moderator
In martie n-am nicio sansa, dar pe la mijlocul lui aprilie, 10-20 apr., se intrevede o fereastra si tare mi-ar face placere "sa va calc", mai, clujenilor! :p
Totusi, n-as putea baga mana-n foc ca ajung. Trec printr-o perioada in care-mi dau seama cat de mult timp aveam inainte, cand simteam ca n-am timp.
 

DracuMic

Member
Da...si-o facut Flo suport de hamac pe casa....si te putem caza confortabil.
Ce-i mai placut decat o noapte sub cerul instelat cu tantari care te bazaie,claxoane de masini si daca te taie la buda sa incuie asta usa la pod :rofl:.
 

flo_flu

Member
DracuMic a spus:
Da...si-o facut Flo suport de hamac pe casa....si te putem caza confortabil.
Ce-i mai placut decat o noapte sub cerul instelat cu tantari care te bazaie,claxoane de masini si daca te taie la buda sa incuie asta usa la pod :rofl:.
Deci daca nu vine Vali la Cluj in aprilie e numa' din cauza ta, ca l-ai speriat.....
 

vali

Active Member
Moderator
Sa ma vad eu liber in aprilie, ca asta-i principalul...
De hamac nu-i nevoie, dorm si-n cuibul berzei :).
 

DracuMic

Member
Asa,hai sa te momim cumva,in toti acesti ani in care n-am facut nimic, am putut aduna ceva "material saditor" asa ca daca vi ai si cu ce pleca, ceva autentic inafara de palinca :) ....nu pun poze inca.! :incapatanat:
 

flo_flu

Member
Nu a fost sa fie, domnu' meu.
A adus fii-mea de la scoala niste virusi fara pic de mandrie care au venit si la mine (si se pare ca se simt bine, ca inca n-au plecat)
Oricum sambata a fost un frig pe la noi.
Asteptam luna aprilie poate se mai incalzeste putin.
la urmatoarea strigare poate raspunzi si tu prezent... :D
 

DracuMic

Member
Ba, io cred ca de vina e Flacara Violet .
Cred ca ne-o blestemat cineva din Bucale care n-o putut veni sa avem vreme rea precum au ei acum :rofl: :rofl: .
 
Sus