Primavara ... semintelor

gty

Member
:eek: :eek:
multumesc de atentionare cornelia
danero deabia ma trezi si eu din somnolenta , lasama un pic sa ma dezvolt
mai a-mi trebuiesc ani buni de experienta

PS: daca mai face careva comanda de astfel de seminte as fii si eu interesat
 

cory_helen

Active Member
aha, inseamna ca au incoltit relativ repede... ma bate si pe mine un gand...
le-ai pus si punga in cap? sau ai lasat ghiveciul descoperit? :?:
 

gabiee

Active Member
au stat in apa calduta o zi ( eu le pun in termos sa mentin apa calduta ) , dupa aceea le-am curatat , ca aveau ceva coaja rosie care s-a inmuiat in apa
am acoperit semintele cu foarte putin pamant , cam 1/2 cm si am pus punga in cap .... aerisesc cam o data pe zi ....
succes si tie :D
 

diana999

Active Member
Felicitari pt experiment :clap:

apropo....cei care avetzi propagator, suntetzi multzumitzi de el? isi merita banii?
ma tenteaza si pe mine ....dar nu stiu de care ....cum .... :?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
la mine...

Deci am luat si eu , dar le prind mai usor cu pet/ghiveci intors/punga decat in minisera , probabil ca imi ofera mult maimult spatiu
 

happy

Well-Known Member
Nu mai avem ce face? :? Astazi a fost primavara,am taiat la pomi but,am fost si mi-am achizitionat mranita pentru seminte(langa o crescatorie de vaci au un loc de depozitare gunoi,acolo se gaseste cel mai bun pamant de flori ,pe gratis) :rofl: :D
Mi-am scos semintele de smochin sa nu uit si miercuri apas cronometru :marfa:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai da, vad ca ii mananca neuronul de pe-acuma! :rofl: Eu m-am linistit cu semintele, ca si-asa nu mai am unde planta nimic, doar la bumbacel nu o sa renunt, ca anul asta mi i-a prins bruma si nu ma las pana nu vad capsule coapte la mine in gradina! :)
 

gabiee

Active Member
deja asteptam o mustruiala din partea Gabiutei :rofl:
si anul trecut am primit-o cei care ne chinuiam iarna cu semanatul ..... :)

dar .... nu am mai pus nici eu atatea seminte ca si anul trecut .... le las pentru la primavara


ce sa fac ??!!!! eu chiar nu mai stiu ce sa fac afara .....

trebuie sa ma reapuc de tricotat .... ca tot mi-ati facut pofta .... de 14 ani nu am mai tricotat .... deja mi-am luat 3 perechi de ace ..... ca atat am gasit aici la noi la magazine .... dar .... lana inca nu am ..... :D
 

happy

Well-Known Member
Gabiuta a spus:
Te apuca germinarea in decembrie mai? :) Te maninca destele? :?
Mai ,am o competitie cu o aradeanca,care scoate pui de smochin mai repede, si startul este poimaine de ziua noastra :rofl:
Gabiee lasa-i pe chibiti in pace ,noi facem cercetari nu ne jucam :wink:
Daca ati sti voi ce mranita excelenta avem la Amara ati da o fuga pana aici sa luati cu masina,ati face si fizioterapie... :rofl: :rofl: :rofl:
 

gabiee

Active Member
happy a spus:
Mai ,am o competitie cu o aradeanca,care scoate pui de smochin mai repede, si startul este poimaine de ziua noastra :rofl:
Gabiee lasa-i pe chibiti in pace ,noi facem cercetari nu ne jucam :wink:
:p :)
 
Sus