Praktiker

A

Anonymous

Guest
Pai..nu-i toamna ? Nu-i frig ? ...egzista o explicatie, nuuuu ?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Oameni buni va rog mult sa vorbiti de fiecare furnizor la topicul lui.Aici suntem la Praktiker.
:wink:
 

anasstasia

Active Member
Poate cineva sa-mi spuna cum pot ajunge la Praktier Vitan plecind de la Dristor de exemplu? Acum mi-am dat seama ca nu stiu exact unde este si vroiam sa fac o vizita...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Presupun ca intrebi de un traseu cu masina. Este foarte simplu: o iei pe Mihai Bravu in directia Berceni, treci de Mr. Bricolage iar la intersectia cu Dambovita faci stanga pe chieul Dambovitei. (Atentie se lucreaza in zona la pasajul Mihai Bravu, dar se poate circula). Mergi pe chei tot inainte pana la semafor (intersectia cu targul de masini Autovit) si faci dreapta, mai mergi cel mult 50m. Praktiker este in complexul cu Carrefour, pe stanga, se vede din intersectia Autovit.

Iti recomand totusi sa eviti zona vineri dupa amiaza, este extrem de aglomerat pe chei.
 

elaelena

Member
la praktikerul de la mine au adus trandafiri - yurta - la pret de 10 lei, plus ca altii sunt la reduceri, la 5-6 lei( cred ca sunt de asta-toamna)....polyantha, th,climberi......am luat si eu un 'dr. lincoln'(la pret redus) mai mult de curiozitate daca se va prinde(arata bine, e verde si cu cativa mugurasi abia formati)
aveau si clematis la 15 lei( mov, roz, tangutica galben)
 

kerkyra

Well-Known Member
Am trecut azi prin Praktiker, au primit plante de la Patio Plant: clematite - 25 lei, passiflora, hibiscusi de gradina. Aveau si ceva trandafiri la 29 lei, dar am vazut doar cataratori, cateva feluri: Golden Shower, unul rosu (nu am retinut numele), Coral Dawn, la un fel de ghiveci patrat, mic. Nu erau foarte multe plante.
 

kerkyra

Well-Known Member
Firma... zau daca am priceput, asta pt ca nu era f vizibila. Scria ceva pe spatele etichetei, ceva cu floral... Daca nu ma insel, trandafiri cam la fel sunt (sau au fost) si in Baumax. Sunt pusi intr-un ghiveci patrat, inalt, negru. Pretul era 29-30 lei.
 

kerkyra

Well-Known Member
Poate mai intru azi, ca am incercat ieri sa iau o muscata dar era coada la casa. Si bouga mai aveau, parca tot la 25 lei.
 

kerkyra

Well-Known Member
Deci am fost iar azi si... am scris o prostie mai sus :oops: Daca nu am luat notite... Trandafirii erau de la firma Floramedia (scria in germana). Si erau doar 3 tipuri, urcatori: New Dawn, Paul's Scarlet Climber si Golden Showers. Pretul, cum am spus, 29.99, adica 30 lei. Restul erau cam la 25 lei. Clematitele foarte uscate, nu prea aveai ce alege. Bouga aratau mai bine. Mai erau passiflora, camelii, hibi de gradina.
 

Rose

Active Member
Mi-ai luat o piatra de pe inima...ca faceam pe ... in patru si ajungeam pe acolo :)
 
kerkyra a spus:
Deci am fost iar azi si... am scris o prostie mai sus :oops: Daca nu am luat notite... Trandafirii erau de la firma Floramedia (scria in germana).
Asa am crezut si eu ca furnizorul se numeste Floramedia insa am intrat pe site-ul or si nu e asa. Floramedia este o firma care produce ambalaje / etichete pt plante / flori. Eu cred ca sunt de la Yurta.
 
Sus