Poze pentru dependenti...

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi am trecut pe langa un parculet nou infiintat in Piata Sudului. Si am dat peste ....



 

ghia_don

Active Member
Foarte frumosi! :D
Ce bine ca se mai infiinteaza si parcuri :wink: ...ca in ultimul timp nu se mai gaseste loc pentru ele...
 

mg

Member
cornelia a spus:
Azi am trecut pe langa un parculet nou infiintat in Piata Sudului. Si am dat peste ....
Frumosi ! Multumesc mult ! Pt ce ??? Chiar ma gindem sa ii rog pe cei de la adp 4 sa-mi dea niste flori pt la servici ...poate ma " lipesc " si de niste trandafiri ! Nu stiam daca au .
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Cornelia draga,mie toata lumea imi spune ca sectorul 4 are cele mai multe flori si este si cel mai curat.Nu vreau sa laud pe nimeni si nu am niciun merit,nici macar la vot n-am fost.
Avem si multi rododendroni,iar vara trecuta au plantat si hortensii.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Adevarat, dar ...
Nu-mi place carul cu cai, nu-mi place nici vaporul din Piata Sudului. Faptul ca in Brancoveanu au pus palmieri mi se pare deplasat ...

Banci, copacei, trandafiri, suporturi de catarare, rasaduri de plante anuale ... absolut OK. Dar sa faca si curatenie in "cartierul" mizer.
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Cine stie ce vor ei sa intelegem noi cu acea caleasca si cu barcuta,au vazut si ei prin Germania si s-au gandit ca vom aprecia,nici mie nu-mi plac,dar cred ca e un talc in toate :? .
 

mirela06

Active Member
Foooarte frumosi :eek: Ca toate defapt. La mine au inceput sa cam treaca, iar azi am pus gind rau celor de dulceata. I-am promis lui Mnina ca voi face dulceata si adaug petale in prepararea sapunului. Acum trebuie sa-mi fac curaj si sa ma gindesc sa apelez si la cel care mi-a dat butasii sa-mi dea si flori, ca deh, nu este complet tacimul :rofl: si sa ma apuc e treaba, si sa chelesc iubirile mele.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Michaela, ne-ai ucis :rofl:
Imi place la nebunie al treilea de sus, de la stg la dreapta - cum il cheama pe dansul??
Sunt dementiali trandafirii!
 

michaela

Active Member
gradinar1- nu stiu cum il cheama insa trebuia sa fie crem :) iti dau butasi din el cu mare placere in august.... :wink: este un acoperitor, iar la mine a imbracat bine gardul, de tuns, tund din el cu mare cruzime.... deci rentabil ca acoperire
mnina- cel din poza 4 are 6 ani(dealtfel mai toti au in jur de 5-8 ani) de la plantare.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
padrian a spus:
Doar link-ul s-a deschis dar e suficient...intai de toate bine ai venit!
Super trandafirii, am vazut un englezesc care pare a fi Abraham Darby dar nu bag mana in foc, si movuliul Mainzer Fastnacht si Double Delight.
Foarte frumosi - spune-ne de cati ani i-ai plantat, ce soiuri sunt, cum ii ingrijesti, etc...
Aaaaaaa, si mie imi place la nebunie pergola - ce soi e trandafirul rosu si de cati ani il ai? Dupa cum arata eu zic ca are 3-4 ani...
 
Sus