pot sa tai petuniile ?

25aaf

Member
Nu stiu ce m-a apucat astazi sa ma "laud" pe cat mai multe sectiuni ale forumului... :D
In speranta ca nu va veti supara pe mine, va prezint petuniile mele pozate astazi la pranz, pe care le am permanent inflorite in terasa din mai.
Oare mai am sanse sa le duc pana la anul?
Va doresc tuturor numai bine.

 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Lauda-te,lauda-te ca ne clatim si noi ochii :) si primesti si tu felicitarile de rigoare :)
 

mg

Member
@ 25aaf / Ca nu ma durea suficient capul de luni dimineata , vreti sa ne " acriti " cu florile ??? :x Frumoase dar aveti si avantajul unei sere . :wink:
Pai daca este de laudat ...diseara cind ajung acasa va pozez si eu petunii inflorite in curte !dar si o panseluta inflorita .... Acum sa nu ma laud aiurea dar am vazut ca petuniile s-au cam dus iar panselute la vremea aceasta n-am vazut ...
 

25aaf

Member
Multumesc Gabiuta draga...si...sa dam Caesarului ce-i al Caesarului; nici tu nu esti mai prejos, ai niste flori superbe.
Dragei de mg, acum...Florile prin excelenta sunt nemaipomenite remedii impotriva durerilor de cap (si de tot felul), iar de avantajul curtii, ce sa mai spun.
Asteptam cu interes noi motive de admiratie.
p.s.:
Nici vorba de sera, e doar o terasa semideschisa, de vreo 35 mp.
Va alatur 2 poze cu florile din iunie si de ieri, de pe terasa cu pricina
 

25aaf

Member
erata:
3 poze, prima din iunie, ultimele 2 de ieri pe la pranz :D
O saptamana minunata si plina de impliniri va doresc tuturor.
 

mg

Member
25aaf a spus:
Multumesc Gabiuta draga...si...sa dam Caesarului ce-i al Caesarului; nici tu nu esti mai prejos, ai niste flori superbe.
Dragei de mg, acum...Florile prin excelenta sunt nemaipomenite remedii impotriva durerilor de cap (si de tot felul), iar de avantajul curtii, ce sa mai spun.
Asteptam cu interes noi motive de admiratie.
Din pacate sint sau pot fi dragul de mg :) ...daca se doreste :wink:
Am ajuns destul de tirziu acasa , acumulatorii erau descarcati dar asa , pe intuneric am reusit sa fac citeva poze . Acum sper sa se gaseasca cineva sa-mi arate o curte plina de flori , sa ma distruga psihic ! ...Si capul tot ma doare !


Acum , serios , eu chiar ma bucur ca am reusit sa " duc " citeva flori pina la vremea aceasta...Pentru mine care sint cam " praf " la gradinarit este CEVA !
Ps . Poate reusesc sa fac miine si niste poze la trandafiri :wink: sint plini de boboci uriasi , unii au flori ....
Se pare ca si ei au ceva cu capul daca acum se gindesc sa infloreasca ...sau este normal si numai mie , azi , toate imi par pe dos ???! :oops:
 

25aaf

Member
Pot sa vin la schimb cu o gradina de mai? :D
Acum ploua cu galeata si as risca sa confunde cainii cu vreo paparuda.
Anyway, excelente "dovezile" pe care le-ai prezentat mai sus...deci, se poate si-n octombrie; e limpede ca polii s-au inversat in proportie de 70%.
 

v.cristina

Active Member
la mine din pacate toate s-au ofilit sub greutatea zapezii ...toate gradina de fapt arata sinistru acum ca s-a topit zapada zici ca a trecut pe acolo un uragan
 

25aaf

Member
Cristina, e doar ceva TEMPORAR....Ia imagineaza-ti cum va arata gradina peste cateva luni, atunci cand primavara isi va fi intrat in drepturi....Si pana atunci, picteaza in suflet tot ce vrei sa ai in gradina...si ia cu tine picturile asta, supune-le adaugirilor, modificarilor, creativitatii...
Conteaza numai ce ALEGI sa vezi....si nu e deloc improbabil sa vezi minunatii de flori in decembrie.
:rose:
 
Sus