Posibili furnizori de orhidee - cattleya

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am gasit Cattleya in Olanda cu 56 RON (pret cu tot cu TVA).
E o oferta speciala - plantele au flori, la 30 cm inaltime dar nu pot cumpara decat cate 9 buc. Ghivecele au 12 cm, florile sunt galbene cu margine rosie (pun eu o poza mai tarziu daca e cineva interesat).

Am mai gasit interesat ghivece cu bulbi (narcise, zambile) intre 6.5 si 10 RON.
Sa-mi spuneti daca sunt amatori :)
 

adite

Active Member
M-ar interesa cattleya cu flori! Problema este ca, pana aici, ajung sigur fara flori. Principalul este ca plantele sa fie sanatoase. Acum este prea frig, doar la primavara sa facem comanda.
Vanzatorul din Franta trimitea plante cu taxe de transport 0, anul trecut.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nu, plantele ajung cu flori fara probleme pentru ca vin in 3 zile :)
Plantele le cumpar dintr-un cash and carry on-line dar nu se pot achizitiona decat in calitate pe pers juridica.

Eu iau de la ei flori pentru aranjamentele mele florale :D si platesc o taxa logistica fixa indiferent de val comenzii. Asa as putea sa aduc si Cattleya.
Asa arata plantele:
 

doina2009

Member
adite a spus:
M-ar interesa cattleya cu flori! Problema este ca, pana aici, ajung sigur fara flori. Principalul este ca plantele sa fie sanatoase. Acum este prea frig, doar la primavara sa facem comanda.
Vanzatorul din Franta trimitea plante cu taxe de transport 0, anul trecut.
Daca stii mai multe detalii despre vanzator, te rog sa ne spui, ma intereseaza si pe mine niste cattleya si vanda...
 

geodezia

Well-Known Member
orchi

da un album ceva ca nu prea stiu sa ma uit acolo nu exista ? nu de alta da parca as incerca si eu .. nu prea am avut noroc cu ele
 

elaelena

Member
si pe mine m-ar interesa....doar ca ajung in tara in 3 zile si apoi mai fac o saptamana pana la mine,de obicei
 
Sus