Pond - Genna

Genna

New Member
Va prezint lacul meu, nu are pesti si vreau sa evit sa pun, am avut experiente neplacute cu niste carasi aurii in acvariu...


Pozele sunt facute in Aprilie, cand il terminasem. Acum langa el a aparut un ghiveci micut cu sempervivum, si o fantana zen, ne viziteaza cateva broscute

si multe pasarele...
 

Genna

New Member
Nu stiu de ce nu se vad pozele, eu le vad...
Tantarii nu au vrut sa stea la poza :bee:
 

LadyBug

Well-Known Member
Acum se vad si la mine pozele, intr-adevar tantarii nu apar :) dar eu stiu ca stau de acolo, la mine in curte cum uit o galeata cu apa, cum se umple curtea de tantari.
In alta ordine de idei, arata frumos, dar se vede ca e totul artificial; nu doresti sa para natural, din cate vad, nu-i bai, e foarte frumos si asa. Am vazut la Praktiker solutie pentru piscina de eliminare a algelor, tu ce din aia folosesti?
 

Genna

New Member
Helen, ar merge niste nuferi. Ma gandesc ca la primavara o sa investesc intr-o pompa de filtrare mai buna si niste nuferi.
LadyBug, o sa mai pun niste plante, desi acum, papirusul e mult mai mare... Iar cealalta planta cu flori galbene are multe frunze.
Nu am pus pana acum nici o solutie in lac, pt alge mai scot apa si diluez. Pentru tantari, nu am avut solutie...mi-a fost frica sa nu dauneze mierlei care vine cu tot familionul la plaja. Eu stau in Franta, deci in magazine mai mult se prefera bio, au produse, dar nu prea recomanda daca intrebi.
 
Sus