Plante ce infloresc primavara devreme

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
bebe Iris a spus:
Zau ca este loc, tu fetelor!
:tavalit:
Bietul tau sot!
Am vazut ca in general, mai toti sotii fetelor de pe forum au ajuns la concluzia ca s-au insurat cu niste nebune si le lasa sa-si faca damblaua. Oameni inteligenti: si-au dat seama ca nu au cu cine discuta asa ca mai bine se prefac ca nu vad/nu stiu nimic.
 

popescu gp

Well-Known Member
Dar ce facem cu barbatii care sunt mai nebuni cu florile decat sotiile?Eu sunt un exemplu.Nu-i bagam in seama sau cum se poate proceda?
 

geodezia

Well-Known Member
si sotului meu ii plac florile dar nu se ocupa de ele sau sa cumpere cind le vede in gradina le admira ii plac ma si cearta daca vede ca neglijez o planta care zic eu daca nu vrea sa traiasca sa moara ( asa le fac sa poata supravietui ) dar am mare problema cind vin colete ..uf ma stie toata urbea ca dau paralele pe flori :gandit: :gandit:
asa ca in timp ne suportam unu pe altul plusurile si minusurile el pe ale mele cu florile eu pe el cu ale lui ce sa ii zic trebuie sa convietuim ca doar de aia ne-am suportat atitia ani :incapatanat: :incapatanat: :tavalit: :tavalit:
ne-om mai supaorta noi si de acu incolo inca de 3 ori pe atit :indragostit: mincal-ar mama pe el :fluierat: :fluierat:
 

popescu gp

Well-Known Member
Eu procedez cam ,,dur" o ascult si fac pana la urma ca mine ,dupa care iar comentarii despre buget,sanatate,etc si iar de la capat,dar ea a fost cea vinovata ca m-a bagat in floricultura de amatori.Ii plac florile de ghiveci sau gradina si isi aduce obolul la ingrijirea florilor,dar de multe ori are dreptate:prea mari cheltuielile.
 
Sus